Tmavý režim v iPhone telefónoch signifikantne predlžuje životnosť batérie. Pozrite si výsledok testu!

Pozrite si výsledok testu z testovania Tmavého režimu vs Svetlého režimu na smartfóne iPhone 10 XS Max. Rozdiel vo výdrži je signifikantný.

iPhone Tmavy rezim vs Svetly rezim test baterie
Zdroj: Youtube (PhoneBuff)

Tmavý režim je v  súčasnosti jednou z najžiadanejších funkcií zo strany používateľov smartfónov bez rozdielu na operačný systém. A to je jeden z dôvodov prečo sa šíri bleskovým tempom medzi používateľmi, a to ako naprieč Androidom, tak aj naprieč konkurenčnou platformou iOS (pozn. redakcie: Tmavý režim je dostupný v najnovších verziách oboch OS).

Tmavý režim vs Svetlý režim: Test výdrže batérie

V  súčasnosti vieme, že v prípade AMOLED displejov môže Tmavý režim zvýšiť výdrž batérie na jedno nabitie, ale nikde sa hlbšie nerozoberajú konkrétne čísla. Teda až doteraz. Na známom Youtube kanály PhoneBuff sa objavilo video, v ktorom je porovnáva výdrž batérie na zariadení iPhone 10 XS Max raz za použitie Tmavého a druhýkrát za použitia Svetlého režimu.  V oboch prípadoch zariadenie vykonávalo rovnakú úlohu vo viacerých aplikáciách ako boli napríklad Messenger, Google Mapy, Youtube a ďalšie. Vďaka tomu bolo možné porovnať výdrž batérie za použitia rôznych svetelných režimov.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
Tmavy rezim vs Svetly rezim test baterie
Zdroj: Youtube (PhoneBuff)

Konečný výsledok je celkom pôsobivý a  podľa očakávania dopadol lepšie pre Tmavý režim, avšak s výrazným náskokom. V teste PhoneBuff zistil, že iPhone 10 XS Max s použitím Tmavého režimu vybil batériu omnoho pomalšie ako v prípade použitia Svetelného režimu. Keď zomrel Svetlý režim iPhone  10 XS Max, životnosť batérie Tmavého režimu  bola stále na úrovni 30 percent.

Zároveň treba dodať, že test vyššie, ktorý vykonával PhoneBuff kde dosiahol rozdiel 30% bol za podmienky nastavenia podsvietenia displeja na úrovni 200 nitov. V  prípade zvýšenia podsvietania na 300 nitov  bol rozdiel už „len“ 12%. V  každom prípade test dokazuje, že Tmavý režim dokáže ušetriť niekoľko % na spotrebe energie batérie.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre