SpravodajstvoXiaomi

Tieto populárne Xiaomi telefóny už nebudú dostávať nové funkcie. Je na zozname aj váš?

Ďalším smartfónom od Xiaomi klope umieračik na dvere. Nájdeme medzi nimi populárne modely, pre ktoré Xiaomi ukončuje aktívny vývoj nových funkcií.

Xiaomi v súčasnosti patrí medzi najpopulárnejších predajcov Android smartfónov na trhu a niet sa čomu čudovať. Telefóny spoločnosti patria medzi lepšie vybavené a zároveň ich cenovky sú na akceptovateľnej úrovni.

Len nedávno sme upozornili na zoznam mobilov, ktoré už nedostanú Android 13. Bolo medzi nimi viacero populárnych modelov, napríklad Mi 10T, Poco M3, Poco F2 Pro, Redmi Note 9 Pro a ďalšie. Ako takou útechou nám ale môže byť, že zariadenia dostanú aspoň aktualizáciu nadstavby na verziu MIUI 14.

Odoberajte Vosveteit.sk aj cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Tieto smartfóny už nedostanú nové funkcie

Dnes tu máme nové správy o ďalších telefónoch spoločnosti, ktorým pomaly, ale isto klope umieračik na dvere. Známa komunita Xiaomi, MIUIes, upozornila na to, že viacero modelov Xiaomi už nebude dostávať nové funkcie. Ide hneď o niekoľko populárnych modelov, ktoré obľubujú aj Slováci.

Xiaomi komunita konkrétne upozorňuje na to, že mobily nižšie, budú od septembra vyradené z takzvaného „vývojového obdobia“. Ide o obdobie, počas ktorého vývojári spoločnosti aktívne pracujú na nových funkciách pre zariadenia. Stane sa tak už od septembra tohto roka. Znamená to, že Xiaomi nebude pre nasledovné telefóny vyvíjať nové funkcie.

„Od 22. septembra 2023 sa vývojové obdobie pre tieto modely zastaví.“, uvádza MIUIes v príspevku nižšie. Ďalej dopĺňa: „Nasledujúce modely budú vyradené z beta čínskej ROM, pričom tento dátum znamená koniec životnosti týchto modelov,..“

Obmedzenia sa budú dotýkať nasledovných zariadení:

  • Xiaomi 11 [venus]
  • Xiaomi 11 Pro / Ultra [star]
  • Redmi K40S (POCO F4)
  • Redmi Note 11T Pro/+ (POCO X4 GT / Redmi K50i 5G) [xaga]

V príspevku vyššie MIUIes doplňuje, že telefóny budú aj naďalej dostávať aktualizácie, no bez nových funkcií. Nemusíte mať preto obavy, že by váš mobil už nedostával napríklad bezpečnostné záplaty, ktoré nás chránia pred hrozbami na internete. Ako takou útechou nám môže ale byť, že modely vyššie, by mohli dostať ešte predsa len nejaké nové funkcie, ktoré sú dnes dostupné vo vývojových verziách systému, no nie sú ešte dostupné. Či ich ale Xiaomi uvoľní a kedy, tak tak to si nedovolíme dnes odhadnúť.

Máte niektorý z modelov telefónov vyššie aj vy vo vašom vrecku nohavíc?

Pridajte si Vosveteit.sk do svojho informačného kanála Google News.
Zobraziť komentáre
Close
Close