ANDROIDSpravodajstvoXiaomi

Tieto smartfóny od Xiaomi už nezískajú Android 13: Nájdete na zozname aj svoj model?

Xiaomi s najväčšou pravdepodobnosťou neaktualizuje tieto smartfóny na Android 13. Nadstavbu MIUI 14 však môžu očakávať.

Aktualizácie zo strany značky Xiaomi stále prebiehajú a niektorí používatelia stále čakajú na to, kedy získajú nadstavbu MIUI 14 či Android 13. Pre niektoré smartfóny sa však cesta končí a aktualizáciu na poslednú verziu systému nezískajú. Teraz sme sa tak mohli pozrieť na zoznam telefónov, pre ktoré bude poslednou verziou operačného systému len Android 12. Ktoré zariadenia z dielne čínskeho giganta sa po aktualizáciu na Android 13 už nedostanú? Zoznam s nami zdieľal portál xiaomiadictos.com a vy sa naň môžete pozrieť spolu s nami. Nájdeme na ňom najmä zariadenia, ktoré prišli na trh ešte pred troma rokmi, no napriek tomu ich využíva stále veľké množstvo používateľov.

Xiaomi už neaktualizuje tieto modely na Android 13

Operačný systém Android 13 začal prichádzať do prvých telefónov od Xiaomi už začiatkom tohto roka, pričom väčšina telefónov už svoju aktualizáciu získala. Aj napriek tomu sa nájde ešte niekoľko modelov, ktoré na aktualizáciu stále čakajú. Teraz sa ale môžeme pozrieť na zoznam zariadení, pri ktorých už novšiu verziu Androidu očakávať nemusíme. Pri týchto modeloch môžeme ale očakávať aktualizáciu na nadstavbu MIUI 14 postavenú práve na Androide 12. Ide o telefóny uvedené nižšie.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
 • Mi 10T
 • Mi 10T Pro
 • Mi 10T Lite
 • Redmi Note 9 Pro
 • Redmi Note 9S
 • Redmi Note 9T
 • Redmi 9T
 • Redmi 9T NFC
 • POCO M3
 • POCO X3 NFC
 • POCO F2 Pro

Xiaomi pre tieto zariadenia teda pripravilo aktualizáciu na nadstavbu MIUI 14, no nie na Android 13. Končí sa teda ich cesta s oficiálnou podporou? A ako to bude s nimi ďalej? Aj to si teraz nižšie prezradíme.

Telefóny budú aj naďalej získavať aktualizácie

Pre začiatok by sme mali spomenúť, že nejde o oficiálny zoznam, ktorý by uverejnilo práve Xiaomi. Tieto smartfóny však získajú nadstavbu MIUI 14 bez Androidu 13 a všetky kroky spoločnosti nasvedčujú tomu, že sa Androidu 13 nedočkajú. Používatelia týchto smartfónov by ale nemali panikáriť, keďže oficiálna podpora zo strany výrobcu bude aj naďalej zachovaná. Majitelia telefónov tak aj v tomto prípade budú ďalej získavať bezpečnostné záplaty pre zachovanie bezpečnosti zariadení aj ich používateľov.

MIUI 14 logo
Via xiaomiui.net

Vzhľadom na to, že smartfóny sú v tomto prípade na trhu už takmer 3 roky, tak už budúcis rok budeme môcť očakávať ukončenie podpory pre väčšie aktualizácie. Nadstavba MIUI 14 by teda pre ne mohla byť konečnou zastávkou a s MIUI 15 už rátať nemusia. Používatelia týchto zariadení majú pred sebou ale ešte niekoľko mesiacov oficiálnej podpory a ešte chvíľu potrvá, kým ich Xiaomi zaradí na zoznam už nepodporovaných smartfónov.

Našli ste na zozname aj svoj telefón? A akú verziu systému aktuálne využívate vy? Podeľte sa s nami v komentároch!

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close