Tieto novinky získajú Xiaomi smartfóny po aktualizácii na Android 12: Pozrite sa na prehľad toho najhlavnejšieho

Android 12 prinesie i do Xiaomi smartfónov množstvo noviniek, ktoré vylepšia nadstavbu MIUI. Tieto patria medzi tie najdôležitejšie.

Xiaomi Android 12
Zdroj: Xiaomi, Android, vosveteit

Príchod Androidu 12 do prvých smartfónov mimo modely od spoločnosti Google je už za rohom. Uvedomuje si to i Xiaomi, ktoré pripravuje Android 12 do množstva svojich smartfónov. Nový systém od spoločnosti Google so sebou však prinesie i niekoľko noviniek i pre smartfóny s nadstavbou, akou je MIUI. Tá síce prekrýva množstvo funkcií zo systému Android, no i napriek tomu sa niektoré novinky zobrazia i v takomto systéme od spoločnosti Xiaomi. My už teraz vieme povedať, aké novinky to budú vďaka portálu Xiaomiadictos.com. Ten nám prináša prehľad toho najdôležitejšieho, čo doplní smartfóny so systémom Android 12 Snow Cone.

Režim jednej ruky

Medzi jednu z najužitočnejších funkcií smartfónov dnešnej doby môžeme pokojne zaradiť režim jednej ruky. So zväčšujúcim sa štandardom uhlopriečky smartfónov je táto funkcia jednoducho užitočná. A práve túto funkciu môžeme pokojne nájsť v nadstavbe MIUI od Xiaomi. Aktuálne sa funkcia aktivuje do dolného rohu smartfónu, no po novom nám bude stačiť potiahnuť po našom displeji smerom dolu a displej sa zredukuje na polovicu. Táto funkcia bude patriť medzi vylepšené gestá, ktoré nájdeme v novej verzii nadstavby MIUI postavenej na Androide 12.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
Režim jednej ruky Xiaomi
Zdroj: Xiaomiadictos.com

Zatmavenie obrazovky

Možnosť zatmavenia obrazovky v smartfónoch od Xiaomi možno poznáte ako súčasť tmavého módu 2.0. V určitých prípadoch sa však táto funkcia bila so systémom Android a nakoniec bola obrazovka často až nečitateľná. Android 12 by mal tento problém vyriešiť. Systém prinesie vylepšenie v oblasti tmavého režimu a zatmavenia a my sa tak budeme môcť tešiť z vylepšeného používateľského zážitku.

Zatmavenie Android 12 MIUI
Zdroj: Xiaomiadictos.com

Nové animácie

Už pred pár dňami sme vás informovali o nových animáciách v nadstavbe MIUI. Tie síce prídu s nadstavbou MIUI 13, no Android 12 nám ich tiež niekoľko prinesie. Systém by s novými animáciami mal byť plynulejší a rýchlejší. Na to, ako budú nové animácie vyzerať, si však zrejme budeme musieť ešte chvíľu počkať. Predsa len je nová verzia systému Android už za rohom.

Konverzačné widgety

Všetci dobre vieme, že systém Android 12 prinesie nové interaktívne widgety. Najnovšie sa však môžeme pozrieť na konverzačné widgety v smartfónoch od Xiaomi, ktoré jednoducho vyzerajú prakticky. Vďaka nim budeme môcť komunikovať oveľa rýchlejšie a ušetríme si nejaký ten čas strávený pred obrazovkou. Widget s konverzáciou si jednoducho umiestnime na domovskú obrazovku a budeme môcť komunikovať.

Konverzačné widgety Xiaomi Android 12
Zdroj: Xiaomiadictos.com

Nové notifikácie v systéme

Medzi novinky, ktoré prinesie systém Android 12 do smartfónov od Xiaomi, isto patrí i nový štýl notifikácií. Tie budú o niečo modernejšie a spadať budú do nového dizajnu Material You spájaného práve s novým Androidom. Takéto adaptívne notifikácie sa objavia i v smartfónoch od Xiaomi a my už sa na ne nevieme dočkať.

Nové notifikácie Xiaomi
Zdroj: Xiaomiadictos.com

Nový dizajn času a dátumu v Centre ovládania

Medzi posledné novinky v smartfónoch od Xiaomi s Androidom 12 by sme nakoniec zaradili dátum a čas s novým dizajnom. Čas sa v stavovom riadku bude zobrazovať trochu inak a o niečo modernejšie. Spolu s novým dizajnom pre dátum v Centre ovládania tak zapadnú do celkového dojmu z Androidu 12. Do Centra ovládania sa tak zmestí viac notifikácií a dojem zo smartfónu bude o niečo modernejší.

Dátum Centrum ovládania Android 12 Xiaomi
Zdroj: Xiaomiadictos.com

Ktorá novinka z Androidu 12 sa najviac pozdáva vám? A získate ešte Android 12 do svojho smartfónu? Podeľte sa s nami v komentároch!

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre