Zariadenia

Surface Phone oficiálne? Nové uniknuté interné dokumenty z Microsoftu popisujú zariadenie a jeho špeciálne funkcie

Informácií o pripravovanom zariadení Surface Phone/Andromeda, vieme celkom dosť, no zatiaľ žiadne z nich neboli potvrdené samotným Microsoftom. Vreckový počítač s dvoma obrazovkami a zároveň funkciami smartfónu, má byť podľa plánov predstavený už tento rok, no Microsoft naďalej mlčí. Nové úniky priamo z útrob spoločnosti ale prezrádzajú najnovšie detaily o pripravovanom zariadení a vnukli nám predstavu o tom, aká by mohla byť finálna podoba zariadenia.

Zariadenie bude súčasťou rodiny zariadení Surface

Na základe uniknutého emailu a interných dokumentov vieme, že pripravované zariadenie bude súčasťou už existujúcej rodiny zariadení Surface. Zariadenie by malo úplne odstrániť hranicu medzi tým, čo dnes považujeme za počítač a čo za smartfón. „Je to nové prenosné Surface zariadenie, ktoré spája inovatívne hardvérové a softvérové skúsenosti s cieľom vytvoriť skutočne osobné a všestranné skúsenosti so zariadením, „ píše sa v dokumente. Keďže sa jedná o zariadenie zo Surface rodiny, určite môžeme počítať aj s podporou stylusu.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Dizajn zariadenia bude podobný už existujúcim konceptom

V uniknutých dokumentoch sa taktiež nachádza aj čiastočný popis zariadenia. Dizajn zariadenia by mal vyplývať najmä z predošlých patentov spoločnosti, ktoré sú využívané pri výrobe zariadenia. Táto správa nás celkom potešila, keďže koncept vytvorený Davidom Breyerom, bol taktiež vyrobený na základe patentov Microsoftu. Podľa uniknutého emailu by mal byť medzi zariadeniami sofistikovaný záves, ktorý bude pri rozložení zariadenia úplne prekrytý displejom.

Zdroj: David Breyer

Microsoft plánuje zariadenie predstaviť ešte tento rok

Podľa portálu The Verge Microsoft stále smeruje ku predstaveniu zariadenia ešte v tomto kalendárnom roku. Hneď po Microsofte by mali podobné zariadenia predstaviť aj OEM partneri. Pri tejto informácií by sme boli ale o čosi opatrnejší, keďže dobre vieme, že je Microsoft nevyspytateľný. Vývoj zariadenia môže byť aj naďalej v ktoromkoľvek štádiu zrušený podobne, ako niekoľko zariadení, ktoré Microsoft nikdy svetu nepredstavil.

Zdroj: mspoweruser.com, úvodný obrázok (David Breyer)

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close