Správy od Google dostávajú zaujímavú funkciu „Štuchnutia“. Funkcia je zatiaľ dostupnou pre obmedzený počet používateľov

BETA verzia aplikácie Správy odhaľuje, že Google testuje funkciu Štuchnutia.

RCS Google spravy
Zdroj: Vosveteit.sk, Logo RCS správy (koláž)

Mnohí z nás si určite spomenú ešte na funkciu „Nudges“, resp. Štuchnutia, s ktorými sme sa mohli v minulosti stretnúť naprieč sociálnou sieťou Facebook. Táto funkcia išla však plynúcim časom do úzadia a dnes si na ňu málokto spomenie. S podobnou funkciou prichádza tentokrát i Google v súvislosti s aplikáciou Správy.

V aplikácii Správy sa objavila funkcia Štuchnutia

Ako informuje portál Androidpolice.com, tak používatelia aplikácie Správy vo verzii v10.8.260 (BETA) začali evidovať vo svojich zariadeniach novú funkciu, Šťuchnutia. Hoci názov môže napovedať, že ide o identickú funkciu ako na Facebooku, tak vcelku tomu tak nie je, hoci je podobnou.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Ako odhaľujú snímky z rozhrania aplikácie, tak funkcia funguje na tom princípe, že upozorňuje používateľa na to, že dlhšie neodpovedal na správy. Rovnako správy, na ktoré sme dlhšiu dobu nereagovali, sú preúvané rámci zoznamu SMS na vyššie pozície.

Funkcia Stuchnutia v aplikacii Spravy
Zdroj: Androidpolice.com

„Existujú dva typy upozornení: jeden pre vlákna, ktoré môžu vyžadovať odpoveď, druhý pre vlákna, ktoré môžu vyžadovať sledovanie. Zapnutím každého typu sa po určitom čase dostanú príslušné vlákna do hornej časti hlavnej obrazovky s pripomienkou, kedy používateľ pôvodne dostal správu…“ opisuje funkciu portál Androidpolice.com.

Ďalej musíme uviesť, že sme sa pokúsili túto verziu aplikácie nahrať do nášho zariadenia pričom sa nám nepodarilo funkciu v rozhraní aplikácie nájsť. Zjavne tak spoločnosť funkciu testuje len na malej skupine používateľov, ktorí sú zapojení do BETA programu. Ak by ste však chceli skúsiť šťastie, tak môžete aplikáciu stiahnuť prostredníctvom serverov APK Mirror.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre