Špičkový low-end Xiaomi Redmi 8A, ktorý nemá konkurenciu vo svojej cenovej kategórii je aktuálne dostupný s cenou, ktorá vyráža dych

Globálnu verziu nedávno predstaveného low-end smartfónu od Xiaomi aktuálne kúpiš o niekoľko desiatok eur lacnejšie

Zdroj: Youtube (FoneArena தமிழ்)

Len nedávno predstavený low-end smartfón Redmi 8A od čínskej spoločnosti Xiaomi si za svoju krátku existenciu získal srdcia veľkého množstva používateľov. Výrobca už tradične dokázal spojiť naozaj výborné technické špecifikácie s moderným dizajnom, pričom zachoval naozaj výnimočne nízku cenovku, ktorá aktuálne klesla na úplné minimum. Za bežných okolností môžeš smartfón Redmi 8A kúpiť za zhruba 130 eur, no vďaka momentálnej akcii na e-shope TomTop.com môžeš pri jeho kúpe ušetriť nemalé peniaze.

Redmi 8A

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Moderný dizajn

Redmi 8A predstavenie vyrez pre selfie kameru
Zdroj: Youtube (Xiaomi)

Prednej časti smartfónu Redmi 8A dominuje 6,22-palcový IPS displej s rozlíšením HD+, ktoré je akýmsi štandardom nízkej cenovej triedy. Samotný displej ohraničuje na spodnej strane menšia lišta s logom značky Redmi, pričom vo vrchnej časti nájdete malý kvapkový výrez, v ktorom je umiestnená 8 Mpx selfie kamera. Smartfón vďaka minimálnym okrajom po bokoch a dobrému spracovaniu naozaj nie len skvele vyzerá, ale aj vynikajúco sedí v ruke.

Xiaomi Redmi 8A displej
Zdroj: Youtube (Xiaomi)

Nečakaný výkon

I keď od smartfónu tejto cenovej kategórie nemôžme príliš veľa očakávať, Xiaomi Redmi 8A prekvapí aj v tejto oblasti. Osemjadrový procesor Qualcomm Snapdragon 439, ktorý beží na pracovnej frekvencii 1,95 GHz, si v spolupráci s 2 GB RAM poradí aj s náročnejšími aplikáciami, ktoré by konkurenčné smartfóny nezvládali. Dobrému výkonu taktiež nahráva aj operačný systém Android 9 Pie. Čo sa úložného priestoru týka, používatelia sa musia zmieriť s menším kompromisom a tým je 32 GB interné úložisko. Dobrou správou je, že smartfón podporuje microSD karty s kapacitou až 512 GB. Ako pri väčšine Xiaomi smartfónov, hybridný slot sa dá použiť aj na vloženie ďalšej sim karty, čím vznikne priestor pre funkciu Dual SIM.

Výdrž po dobu niekoľkých dní

Xiaomi Redmi 8A bateriaj
Zdroj: Youtube (Xiaomi)

Lacnejšie smartfóny často lákajú záujemcov na unikátne parametre, ktoré by sme medzi drahými smartfónmi hľadali ťažšie. V tomto prípade je unikátnym parametrom kapacita batéria, ktorá je naozaj enormná, teda ak zoberieme do úvahy pomerne nízko energeticky náročný hardvér zariadenia. Batéria s kapacitou až 5000 mAh v tomto prípade zaručuje chod až po dobu 2 či viac dní, čo môže pri výbere smartfónu zohrať veľkú úlohu. Skvelou správou je, že Xiaomi vybavilo smartfón aj 18W rýchlonabíjaním.

Xiaomi Redmi 8A bateria podpora rychleho nabijania
Zdroj: Youtube (Xiaomi)

Čo sa týka ďalších funkcií a vymožeností, Xiaomi Redmi 8A disponuje 12 Mpx zadným fotoaparátom s LED bleskom a pokročilou umelou inteligenciou. Spoľahnúť sa môžme aj na pripojenie Bluetooth 4.2, podporu všetkých LTE sietí, najnovšie Wi-Fi štandardy, či prítomnosť klasického 3,5 mm audio jacku a USB-C konektoru.

Xiaomi Redmi 8A kamera
Zdroj: Youtube (Xiaomi)

Globálnu verziu smartfónu Xiaomi Redmi 8A si môžeš aktuálne objednať z e-shopu TomTop.com už za fantastických 109,31 eur s dopravou bez akýchkoľvek ďalších doplatkov úplne zadarmo. Vďaka tomu sa nemusíš obávať žiadnych ďalších poplatkov ako CLO či DPH.

Spomínaná zľava sa vzťahuje na všetky farebné varianty smartfónu Redmi 8A od Xiaomi.

Redmi 8A

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre