Softwarová chyba odhalila skutočnú tvár populárnej „mladej“ vlogerky. V skutočnosti je ženou v strednom veku

Známej vlogerke zlyhal software, ktorý jej vypol filter prekrývajúci jej tvár. V skutočnosti nebola mladou ženou, ale až 58 ročnou dámou.

via globalnews.ca

Byť známou osobou a  zároveň neznámou?  Na prvý pohľad sa to zdá ako nemožné, ale čínska vlogerka to dokázala.

„Your Highness Qiao Biluo“ je pseudonym známej čínskej vlogerky, ktorá si vybudovala fanúšikovskú základňu s  takmer 130-tisícmi followermi na sociálnej sieti DouYu, ktorá je čínskou live-streamingovou platformou. V skutočnosti sa však pod jej pseudonymom schovávala 58 ročná žena s menom Qiaobiluo Dianxia. Na tému upozorňuje portál globalnews.ca.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Jej sen o známej vlogerke sa vďaka podvodu (alebo triku?), s  ktorým sa jej podarilo osloviť takmer 130-tisíc fanúšikov, rozsypal na krátku dobu ako domček z kariet. Počas živého streamu nastala softwarová chyba, ktorá odstránila filter prekrývajúci jej tvár.

zo znamej vlogerky sa vyklula stara zena
via globalnews.ca

Samozrejme, mnoho fanúšikov toto počínanie blogerky nahnevalo a v princípe sa rozdelili na dva tábory. Jeden tábor hovorí o podvode a druhý zas poukazuje na to, že sa vlastne nič nestalo, lebo dnes je už celkom normálne vylepšovať svoj vzhľad. Otázkou je, do akej miery si ho máme „vylepšovať“? Pôvodne sa totiž prezentovala ako mladá žena pomocou rôznych filtrov, ktoré ju virtuálne omladzovali.

zo znamej vlogerky sa vyklula starsia zena_2
via globalnews.ca

Paradoxom je, že nakoniec z toho celého ešte vyťažila. Potom ako si vyliala žiaľ u svojich fanúšikov, stala sa najvyhľadávanejšou osobou na sociálnej sieti DouYou. Dnes ju sleduje približne pol milióna fanúšikov. Čerešničkou na torte je, že jej prischla prezývka „babička“.

Prečo sa tvárime, že sme niekto iný?

Celá situácia s odhalením skutočnej tváre vlogerky však vyvoláva viacero otázok. Jednou z nich je, prečo sa vlastne neprirodzene skrášľujeme? Odpoveď je však jednoduchá, tvárime sa, že sme niekto iný, aby sme viac zapôsobili na svoje okolie. Či je to tak však správne, necháme na posúdenie každého z Vás.

 

 

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre