Slovensko-holandský startup prináša inováciu v oblasti IT bezpečnosti. Produkt bude do sveta distribuovaný z Košíc!

Odomknutie počítača, prístup na súkromný účet v banke či prihlásenie do firemnej siete môže byť rovnako jednoduché ako odomknutie auta.

Crayonic_autentifikacny kluc zo slovenska
Zdro: Crayonic

Spoločnosť Crayonic je slovensko-holandským startupom, ktorý má tie najvyššie ambície. Spoločnosť oznámila prostredníctvom tlačovej správy, že spúšťa v Košiciach sériovú výrobu produktu, ktorý sa nebojíme označiť za revolučný vo svojej oblasti. Dôvodom je produkt, ktorý by mal poskytnúť zvýšenie kybernetickej bezpečnosti, a to ako firmám, tak aj bežným používateľom.

Produkt, na ktorom spoločnosť pracuje už dlhšiu dobu, by mal dopomôcť jeho používateľom v prihlasovaní sa do rôznych služieb, aby prebiehalo bezpečnejšie a jednoduchšie. Napríklad pri prihlasovaní sa k účtom v banke, aplikáciám, sociálnym sieťam, do firemných sietí a podobne.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Dvojfaktorovú autentifikáciu by mohla nahradiť technológia spoločnosti Crayonic

Dnes je dvojfaktorová autentifikácia jedným z najčastejšie používaných riešení, aby sme zvýšili bezpečie našich účtov. Hoci ide o efektívny spôsob, ako ochrániť svoje účty od nechcených zásahov zo strany hackerov, tak zároveň ide o zdĺhavý spôsob prihlasovania sa. Dôvodom je, že častokrát za týmto účelom potrebujeme použiť rôzne externé aplikácie, či prepisovať údaje z autentifikačných SMS správ a podobne. Crayonic však chce tento neefektívny spôsob nahradiť iným riešením, ktoré je postavané na štandarde FIDO.

Crayonic autentifikacnz kluc
Zdroj: Crayonic

Tento štandard FIDO v súčasnosti využíva viac ako 4-miliardy zariadení. Ide ako o počítače, tak aj o smartfóny, operačné systémy a ďalšie služby a zariadenia. Na Slovensku túto technológiu využíva  napríklad Websupport.

Autentifikačný kľúč Crayonic KeyVault

Odpoveďou na neefektívne prihlasovanie má byť Autentifikačný kľúč Crayonic KeyVault. Jeho hlavnou výhodou je, že používateľ si nemusí pamätať viac menej žiadne heslá, aby sa prihlásil do služieb. Všetko, čo potrebuje k využívaniu tejto technológie, je odtlačok prsta, či PIN kód, ktorý môže zadať priamo na kľúči. Prípadne môže využiť autentifikáciu hlasom. Následne zariadenie v okamihu rozpozná vlastníka a odomkne mu príslušný systém bez toho, aby sa cez internet zdieľali akékoľvek citlivé údaje alebo biometria.

„Ochrana súkromia a bezpečnosť patria medzi základné hodnoty spoločnosti Crayonic od nášho založenia. Pri návrhu našich riešení a produktov ale kladieme veľký dôraz aj na jednoduchosť použitia. Prihlasovacie mená a heslá postupne nahrádzajú kryptografické kľúče, ktoré sú ďaleko bezpečnejšie. Top manažéri, systémoví administrátori, ale aj bežní používatelia však nemusia rozumieť kryptografii ani si pamätať zložité heslá. Do svojich pracovných i súkromných účtov a služieb sa môžu bezpečne prihlasovať jednoduchým dotykom prsta na svojej elegantnej kľúčenke,“ uviedol Peter Kolarov, zakladateľ a CEO Crayonic.

Uvítali by ste využitie tejto technológie v praxi? Dajte nám vedieť nižšie v komentároch.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre