Skladací displej smartfónu Mi MIX Fold od Xiaomi má extrémnu vydrží až 10 rokov, tvrdí Xiaomi

Nie tak dávno predstavený skladací smartfón od Xiaomi bol podrobený naozaj extrémnemu záťažovému testu.

Mi MIX Fold
Zdroj: Youtube.com (XEETECHCARE)

Spoločnosť Xiaomi podrobila skladací displej zariadenia Mi MIX Fold obrovskému záťažovému testu, ktorý má potvrdiť enormnú výdrž unikátneho skladacieho mechanizmu. Testovanie tohto mechanizmu sa však nekonalo klasicky za múrmi výrobnej fabriky, ale priamo pred očami fanúšikov značky. Spoločnosť totižto odvysielala celý záťažový test na sociálnej sieti Weibo, kde informoval priamo spoluzakladateľ značky o výsledkoch testu, ktorý vyšiel naozaj výborne.

Extrémny záťažový test priamo pred očami fanúšikov

Tzv. Mi MIX Fold challange spočíval v 7 dňovom nepretržitom testovaní skladacieho mechanizmu. Displej zariadenia sa skladal omnoho „násilnejšie“ ako je bežné, pričom samotné skladanie malo prebiehať 24 hodín 7 dní v týždni. Výsledkom je úspešne pokorená hranica 400 000 zložení, čo je podľa Xiaomi ekvivalent 10 rokov bežného používania. Hranicu pokorilo zariadenie za zhruba 180 hodín, takže jedno zloženie trvalo v priemere 1,62 sekundy. Zaujímavosťou je, že livestream dokopy pozerali až 2 milióny divákov, no pochopiteľne, v našich končinách sa vysielanie pozerať nedalo a išlo iba o čínskych fanúšikov tohto výrobcu.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
xiaomi mix fold zatazovy test skladacieho displeja
Zdroj: Weibo – Lei Jun

Zariadenie má s ľahkosťou prežiť bežný „životný cyklus“

I keď Xiaomi Mi MIX Fold hravo zvládol extrémny záťažový test, podľa Xiaomi by mal skladací displej bohato vydržať 200 000 zložení všetkým zákazníkom. Pri prepočte je jasné, že zrejme žiadny používateľ sa ku takejto hranici iba tak nedostane. Aj pri skladaní 100-krát za deň by totižto presiahnutie takejto hranice trvalo viac ako 5 rokov. Každému je určite jasné, že bežný životný cyklus tak drahého zariadenia bude násobne kratší, keďže trendom týchto rokov je kúpa nového zariadenia už po 2 rokoch.

Obrovská konkurencia pre prémiové skladačky

Xiaomi Mi MIX Fold sa zatiaľ pýši naozaj veľkej popularite. Zariadenie totižto prináša technológie vlajkových lodí v skladacom formáte a to bez enormného nárastu cenovky. Áno, zariadenie bude takmer určite stáť ako dve vlajkové lode od Xiaomi, no pri porovnaní s vlajkonosičmi od bežných prémiových výrobcov sa jedná o takmer identickú cenovú kategóriu. Samozrejme, pri prípadnom príchode na slovenský trh si však treba počkať na jeho miestnu cenovku, ktorá môže značne zamiešať kartami.

Zdroj: Gizchina

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre