Apple

Škandál s prehrievaním nového MacBooku Pro je zažehnaný. Apple prichádza s riešením

Niekoľko dní dozadu sme vám priniesli report o novom MacBook Pro zariadení z kuchyne spoločnosti Apple, ktorý sa týkal prehrievania.

Nový MacBook Pro je vybavený procesorom i9, ktorý už asi ako tušíte patrí medzi to najlepšie čo sa dá na trhu zohnať. Apple si samozrejme za ňho pýta aj adekvátne peniaze – viac ako 5000€. Nuž, od takého zariadenia by ste čakali, že bude šliapať ako hodinky a niektorí by si mysleli, že vám aj navarí a vyperie. Realita však bola úplne iná. Procesor aj pri nízkej frekvencii generoval nadmerné teplo čo spôsobovalo ďalšie problémy. Odhliadnuc od nižšieho výkonnú tým hlavným je „termické obmedzenie“. Tento problém môže spôsobovať trvalé poškodenie hardvéru v zariadení.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Spoločnosť Apple reagovala na vzniknutý problém skutočne promptne. Najnovšú update macOS High Sierra 10.13.6 Supplemental Update totiž rieši problém s prehrievaním. Spoločnosť v stanovisku píše:

„Po rozsiahlom testovaní výkonnosti pri mnohých pracovných zaťaženiach sme zistili, že vo firmware chýba digitálny kľúč, ktorý má vplyv na systém riadenia tepla v novom MacBooku Pro…Oprava chýb je súčasťou dnešnej dodatočnej aktualizácie macOS High Sierra 10.13.6. Ospravedlňujeme sa každému zákazníkovi…“

Zdroj: MSP, úvodný obrázok: produktová fotografia

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close