SpravodajstvoTechnológie

Samsung prinesie batériu, ktorú nabijete za zhruba 10 minút. Tešiť sa tak môžeme na revolúciu

Batéria smartfónu býva častokrát najproblémovejším komponentom zariadenia. Buď kapacita je malá alebo nabíjanie trvá neúmerne dlho. Dnes sa týmto problémom pasuje viacero spoločností a Samsung nie je výnimkou.

Kórejská spoločnosť Samsung by mohla čoskoro posunúť svet batérií o kúsok dopredu, prináša totiž patent, ktorý výrazne zrýchli proces jej nabíjania. Nato, aby sa to spoločnosti podarilo tak použila takzvaný grafén, resp. lepšie povedané grafénové guľôčky (Grafén je názov jednoatómovej planárnej (2D) vrstvy, ktorú vytvárajú atómy uhlíka v hybridnom stave sp2, usporiadané do pravidelných šesťuholníkov).

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Za vývojom konkrétne stojí inštitút Advanced Institute of Technology, ktorý patrí pod krídla Samsungu. Výsledkom ich práce je zredukovanie nabíjania a to až 5-násobne. Inými slovami povedané, batériu nabijete prostredníctvom tejto technológie za 12 minút čo je hodnota, ktorú by uvítali mnohí z nás. Teplota batérie pritom počas celého procesu je okolo 60 stupňov celzia. Inými slovami by sa nemala opakovať situácia ako bola s Galaxy Note 7 zariadením.

Zdroj: Twitter

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close