Samsung pracuje na mobile budúcnosti, ktorý sme mohli vidieť vo filme Iron Man

Vízia spoločnosti presahuje súčasné technológie

Zdroj: LetsGoDigital a Snoreyn

Spoločnosť Samsung vo svete mobilných zariadení je bezpochyby spoločnosťou, ktorú pozná každý. V súčasnosti ide totiž o najväčšieho výrobcu smartfónov na svete, ktorý na trhu dominuje už niekoľko rokov.

Najnovší patent spoločnosti, na ktorý poukazuje portál letsgodigital ukazuje zariadenie, aké sme doposiaľ mohli vidieť len v sci-fi filmoch. 

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Transparentný smartfón? Prečo nie!

Mnohí určite budú súhlasiť, že najkrajšie smartfóny sú tie, kde môžeme vidieť „vnútornosti“. Ide o zariadenia od rôznych výrobcov, ktorí predstavujú svoje vlajkové lode aj vo verzii „Transparent edition“. Najčastejšie v spojitosti s priesvitnými smartfónmi sa spomína spoločnosť Xiaomi, ktorá už niekoľko rokov pravidelne predstavuje aj tento druh smartfónov, ktorý má transparentnú zadnú stenu.

Najnovší patent spoločnosti Samsung však odhaľuje, že kórejský výrobca smartfónov sa pozerá ďaleko viac dopredu, ako súčasná konkurencia. Pracuje totiž na plne transparentnom zariadení.

Samsung_patent telefonu s priesvitnym displejom_2
Zdroj: LetsGoDigital a Snoreyn

Patent spoločnosti sa zameriava na vytvorenie prehľadnej obrazovky, ktorá má vysoký jas a vylepšeniu prehľadnosť. Ako môžete vidieť nižšie, tak sprievodné obrázky zobrazujú smartfón s priesvitnou obrazovkou, okolo ktorej sa lemuje vonkajší panel.

Samsung patent telefonu s priesvitnym displejom
Zdroj: via letsgodigital

Samozrejme, odhliadnuc od dosiahnutia technológie plnohodnotného priesvitného displeja, otázkou zostáva, ako Samsung technologicky vyrieši umiestnenie jednotlivých komponentov, ako aj samotné využitie tejto technológie v praxi. Zatiaľ čo v prípade komponentov môžeme uvažovať, že Samsung ich chce umiestniť v časti mimo displeja vzhľadom na to, že sa neustále zmenšujú, tak využiteľnosť priesvitného displeja je pre nás zatiaľ neznámou.

Zároveň treba však dodať, že ide len o patent, resp. koncept, ktorý sa pozerá niekoľko rokov dopredu, ako by mohli vyzerať mobilné zariadenia v budúcnosti. Páči sa Vám takáto myšlienka priesvitného zariadenia? Dajte nám nižšie v komentároch vedieť.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre