Pomocou tohto skrytého kódu v Xiaomi telefónoch môžete otestovať funkčnosť jednotlivých komponentov v zariadení

Pomocou jednoduchého kódu môžete v Xiaomi smartfónoch otvoriť servisné menu

Xiaomi Mi 10_logo spolocnosti
Zdroj: Youtube (ASBYT)

Elektronika a obzvlášť mobilné zariadenia častokrát nefungujú tak, ako by sme si predstavovali. Tieto problémy môžu ústiť z nedostatkov softwaru, alebo z poškodeného komponentu v smartfóne. Zatiaľ čo v prípade softwaru nám nezostáva nič iné ako len čakať na aktualizáciu, tak v prípade hardwaru môžeme využiť servis. Ako však zistiť, kde je problém?

Skrytý kód v Xiaomi telefónoch

Všetko čo k tomu budete potrebovať, je samotný smartfón a špeciálny kód, pomocou ktorého vyvoláte servisné menu (takzvané CIT menu). Ide konkrétne o kód *#*#6484#*#*, ktorý stačí vložiť do aplikácie Telefón a vytočiť ho ako číslo. Následne sa vám otvorí ponuka, ako môžete vidieť nižšie.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
Xiaomi_skryte menu_servisne menu CIT
Zdroj: Vosveteit.sk

V rámci ponuky, ktorá sa vám zobrazila, si môžete vybrať jednotlivé komponenty zariadenia, ktorých funkčnosť chcete otestovať. Napríklad v prípade, ak by ste chceli otestovať funkčnosť mikrofónu, tak zvolíte možnosť „Main MIC“. Následne sa vám otvorí okno, ktoré vás vyzve, aby ste niečo hovorili. Po úspešnom otestovaní uvidíte potom v  „MIC volume test PASS“, čo znamená, že daný komponent úspešne prešiel testovaním.

Xiaomi_skryte servisne menu_kontrola mikrofonu
Zdroj: Vosveteit.sk

Týmto spôsobom môžete otestovať takmer všetky komponenty vášho smartfónu vrátane jednotlivých senzorov.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre