SamsungSpravodajstvoTechnológie

Samsung potvrdzuje, že pracuje na „perfektnom“ plnom displeji bez výrezov či viditeľných senzorov

Mnoho spoločností postupne zmenšuje pomer hrán telefónu, výrezov, a podobne k displeju. Dnes nie je ničím nezvyčajným keď prednú stranu zariadenia z 90% tvorí práve displej, a vyzerá to tak, že Samsung by už čoskoro mohol opäť raz posunúť tento pomer o niečo bližšie k vysnenej dokonalosti, kde by displej pokrýval takmer 100% prednej strany.

Portál My.drive.com prišiel s reportom, v ktorom sa odvoláva na slová viceprezidenta spoločnosti Samsung, divízie výskumu a vývoja, ktorý povedal, že spoločnosť by mala byť blízko k vytvoreniu „celo-obrazovému“ panelu.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Samsung schová všetky senzory pod displej

Spoločnosť Samsung plánuje schovať všetky kamery, vrátane senzorov pod displej a to tak, aby neobmedzili zážitok z používania zariadenia. Celo-obrazový displej by mal fungovať spôsobom, že v prípade ak by sa napríklad nepoužívala predná kamera, tak otvor by sa stal „neviditeľným“. Pre lepšiu ilustráciu si môžete predstaviť skener odtlačkov prstov, ktorý je schovaný v displeji zariadenia.

Spoločnosť podľa aktuálnych správ mala v týchto dňoch požiadať USPTO (Úrad pre patenty a ochranné známky USA) o patent, ktorý opisuje vyššie spomenutú technológiu.

Aktuálne táto téma je pod informačným embargom, ale aj napriek tomu pevne veríme, že v priebehu nasledujúcich dní či týždňov sa na verejnosť vyplaví viacero informácií približujúcich túto technológiu.

Zdroj: via Gizchina.com

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close