SamsungSpravodajstvo

Samsung Galaxy S23: Poznáme ďalšie podrobnosti o pripravovanej vlajkovej lodi!

Séria Samsung Galaxy S23 sa nám ukázala na plagátoch a odhalila základné informácie o výbave. Pozrite sa, čo nás čaká.

Juhokórejská spoločnosť Samsung sa v poslednej dobe spája najmä s predstavením svojich vlajkových lodí, ktoré majú spadať do modelového radu Galaxy S23. Novinky majú prísť v zložení troch smartfónov s prémiovou výbavou, na ktorú väčšina fanúšikov netrpezlivo čaká. Niektoré vlastnosti telefónov však až doteraz boli tajomstvom, pričom najväčšie otázniky sa spájajú s batériou a nabíjaním telefónov. V tejto oblasti totiž Samsung zvyčajne neexceluje, keďže aj do najdrahších telefónov prináša obyčajne menšie kapacity batérie spojené s pomalším nabíjaním. Portál GSMArena.com nám však teraz prináša oficiálne plagáty k predstaveniu telefónov, pričom sa môžeme pozrieť aj na ich dizajn. Od známeho leakera navyše prichádzajú informácie o kapacitách batérie aj maximálnej rýchlosti nabíjania pre nové modely.

Nový dizajn smartfónov

O tom, že nové smartfóny zo série Galaxy S23 od Samsungu získajú nový dizajn, sme si už povedali. Nové vlajkové modely majú vypustiť ostrovček pre kameru a snímače majú byť viac zapustené v konštrukcii. Na plagátoch sa nám ich očakávaný dizajn potvrdil, pričom sa môžeme pozrieť aj na farby a celkovú konštrukciu zariadení. Z plagátov nám napríklad vyplýva, že telefóny opäť siahnu po živých farbách v podobe fialovej či zelenej. Menej zvyčajné farby sú dnes populárnymi medzi viacerými výrobcami, pričom podobný krok spravil vo vlajkovej sérii aj konkurent v podobe Xiaomi.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
Galaxy S23 plagáty
Zdroj: GSMArena.com

Model s označením Samsung Galaxy S23 Ultra bude bezpochyby náhradou za ukončenú sériu Galaxy Note. Z plagátov nám vyplýva, že získa podobný dizajn ako jeho predchodca v podobe Galaxy S22 Ultra. Naopak menej vybavený Galaxy S23+ má podľa najnovšieho úniku získať o niečo hranatejší tvar, ktorý je čoraz populárnejší. Na menej zaoblené hrany smartfónu sa spolieha aj model Xiaomi 13 či dlhodobo aj spoločnosť Apple. Základný model série a telefón s označením S23+ má tak podľa všetkého priniesť viacero dizajnových zmien.

Séria Galaxy S23 ponúkne lepšiu kapacitu batérií

Požiadavky na hardvér zo strany aplikácií aj systému neustále stúpajú. Aplikácie vyžadujú čoraz viac kapacity batérie a Samsung si to uvedomuje. Základný model a Galaxy S23+ majú tak získať navýšenie kapacity batérie o 200mAh, pričom základný Galaxy S23 prejde z 3700mAh na 3900mAh. Jeho verzia s prívlastkom Plus prejde zasa z kapacity 4500mAh na 4700mAh. Model s prívlastkom Ultra nebude meniť svoju kapacitu batérie a ostane pri kapacite 5000mAh.

Samsung Galaxy S22 Ultra kamerovy modul_2
Zdroj: Vosveteit.sk

Čo ale fanúšikov spoločnosti zaujíma, je rýchlosť nabíjania. Samsung totiž aj vo svojich najlepšie vybavených modeloch doteraz ponúkal najviac 45W nabíjanie. Pri najbližšej vlajkovej sérii sa to nezmení. Základný Galaxy S23 má podporovať nabíjanie pri výkone 25W. Verzia s označením S23+ zasa podporí 45W nabíjanie rovnako ako model s prívlastkom Ultra. Rýchlejšie ako 45W nabíjanie tak budúci rok ešte neuvidíme. Predstavenie má podľa posledných únikov prebehnúť už 1. februára a všetky modely má poháňať čipset Snapdragon 8 Gen 2 aj v Európe.

Príde vám takáto výbava smartfónov lákavá? A zvažujete kúpu niektorého z nich? Podeľte sa s nami v komentároch!

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close