Samsung Galaxy Fold by sa už čoskoro mohol vrátiť do predaja. Kórejčania vyriešili problém s možným poškodením displeja

Samsung Galaxy Fold
Zdroj: Youtube (George Buhnici)

Samsung už pravdepodobne našiel riešenie na možné problémy s poškodením displeja.

Len pre pripomenutie, spoločnosť Samsung začala s distribúciou zariadenia Samsung Galaxy Fold pre vybraných testerov v polovici februára. Krátko na to, mnohí z nich začali hlásiť poškodenie displeja. Dôvodom mala byť polymérová vrstva, ktorá pripomínala ochrannú fóliu na displeji. Po jej stiahnutí sa predný panel stal nepoužiteľným.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Samsung Galaxy Fold by sa mohol ocitnúť v predaji už čoskoro

Najnovšie, portál SAMOBILE prišiel s reportom, v ktorom sa odvoláva na zdroje blízke spoločnosti. Podľa neho, spoločnosť Samsung vyriešila problém tak, že vrchnú vrstvu displeja potiahla pod okraj telefónu. Tým pádom používatelia nebudú môcť odlepiť vrchnú vrstvu, ktorá pripomínala ochrannú fóliu, ale je súčasťou displeja. Zároveň spoločnosť Samsung stenčila medzeru medzi „displejom“ a hranami zariadenia, aby zabránila vniknutiu cudzích látok do útrob zariadenia, ktoré by mohli smartfón poškodiť.

Aktuálne tieto vylepšenia by mali byť pod interným testovaním, do ktorých sú zapojení aj vybraní mobilní operátori. Očakáva sa, že spoločnosť Samsung by tak čoskoro mohla oznámiť nový dátum oficiálne štartu predaja smartfónu.

Zdroj: SAMOBILE.com

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre