TechnológieXiaomi

Rýchlosť 5G pripojenia smartfónu Xiaomi Mi Mix 3 v praxi, Vám doslova vyrazí dych | VIDEO

Éra 5G sa pomaly, ale isto blíži, no väčšina z nás zatiaľ vôbec netuší, ako bude takéto pripojenie vyzerať v praxi. Na začiatok si musíme ozrejmiť, že 5G pripojenie nebude využívané v takej forme, ako dnešné LTE / 4G. 5G bude totižto úplne iná káva. Najdôležitejšou výhodou 5G, odhliadnúc od vysokých prenosových rýchlostí, je extrémne nízka latencia. O reálnych prenosových rýchlostiach v teréne zatiaľ hovoriť nemôžeme, no o čom určite hovoriť môžeme, je neuveriteľne rýchla komunikácia medzi jednotlivými zariadeniami. Spoločnosť Xiaomi totižto len pred niekoľkými hodinami zverejnila jedno z prvých videí, v ktorom vidíme 5G pripojenie medzi smartfónom a platformou IoT (internet vecí). 

Video sa objavilo na Twitteri

Spomínané video sa objavilo na Twitteri globálneho hovorcu spoločnosti Xiaomi, DOnovana Sunga. Ten svet oboznámil s neuveriteľnou rýchlosťou komunikácie medzi smartfónom Xiaomi Mi Mix 3 (zatiaľ nepredstavená 5 verzia) a inteligentnou lampou Xiaomi Mijia. Odpoveď lampy je naozaj okamžitá. Veď posúďte sami. 

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Nový Mi Mix 3 5G sa dostane na trh už budúci rok

Nedávno predstavený Xiaomi Mi Mix 3, no v špeciálnej 5G verzii, sa podľa všetkého dostane na trh už v prvej polovici budúceho roka. Smartfón bude poháňaný Snapdragonom 855 od Qualcommu, ktorý bude v tomto prípade doplnený o špeciálny X50 LTE Modem, taktiež od Qualcommu. V spojení s anténou na smartfóne Xiaomi Mi Mix 3, by mal smartfón dosahovať prenosové rýchlosti na úrovni až 2Gbps, samozrejme, iba v prípade dostupného 5G pripojenia. 

Zdroj: xiaomitoday.com, úvodný obrázok (Mi blog)

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close