SpravodajstvoVeda a výskum

Rýchle rádiové signály môžu byť správou od mimozemšťanov, tvrdí profesor z Harvardu.

Kanadskí vedci podľa jeho slov zachytili žiarenie, ktoré uniklo z pokročilého transportného zariadenia

Tento mesiac oznámili kanadskí vedci, že našli silný rádiový signál, ktorý prichádza zo vzdialenej galaxie a opakuje sa každých 16 dní. Hlava astronomického ústavu Harvardskej univerzity, povedal webu Futurism, že by sa mohlo jednať o signály, prichádzajúce od mimozemskej civilizácie.

Profesor Avi Loeb taktiež povedal, že si je vedomý faktu, že rýchle rádiové signály môžu pochádzať aj od mladých neutrónových hviezd, alebo od kompletne nového fenoménu.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

„Momentálne nemáme priame dôkazy ohľadom týchto signálov, čiže musíme zvážiť všetky možnosti,“ napísal Avi Loeb v e-maily.

Podľa neho môže využívať mimozemská civilizácia signály na prepravu materiálov naprieč vesmírom a kanadskí vedci zachytili radiáciu, ktorá zo zariadenia uniká. Loeb už v minulosti skúmal tento koncept, konkrétne vo výskume z roku 2017. Zistil, že na prepravu nákladu pomocou energetických lúčov by bolo potrebné toľko energie, koľko sa ukrýva vo všetkých lúčoch, ktoré zasiahnu Zem.

„Ide o obrovský technický projekt, ktorý prekonáva všetko, čo máme tu na Zemi. Hlavným problémom je vysoká energia, ktorú musí rádiový lúč niesť,“ píše Loeb.

Kanadskí výskumníci taktiež potvrdili kopu správ, ktoré hovorili o tom, že by mali zvážiť mimozemský pôvod signálov. Profesor z Harvardu hovorí o vážnom zvážení jeho teórie. Príbeh rádiových signálov však nie je prvým, do ktorého sa zaplietol. V roku 2018 navrhol, že medzihviezdny asteroid Oumuamua môže byť mimozemskou sondou.

„Pokročilá mimozemská civilizácia sa môže rovnať Bohu. Predstavte si, že by ste ukázali mobilný telefón pračloveku. Ten by povedal, že ide o peknú skalu preto, že je na skaly zvyknutý. Predstavte si, že objekt Oumuamua je ako iPhone a my sme praľudia,“ vyjadril sa na tému medzihviezdneho asteroidu v roku 2018.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close