Spravodajstvo

Ruské úrady udelili známemu fóru pokutu za zakázaný obsah o „špeciálnej vojenskej operácii“

Rusko pokutovalo známe fórum, na ktorom boli zakázané informácie o "špeciálnej vojenskej operácii".

Ruské úrady pokutovali známe fórum Reddit, ktoré má mesačne milióny návštevníkov. Dôvodom je, že na stránke je dostupný obsah, ktorý je v Rusku zakázaný, informuje spravodajská agentúra RIA s odvolaním sa na včerajšie rozhodnutie miestneho súdu.

O pokute rozhodol Timur Vakhrameev, ktorý je sudcom moskovského okresu Tagansky.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

„Zakázané informácie“

Pre tých, ktorí nevedia, tak Reddit je známe fórum, ktoré pozostáva z tisícok komunít, kde obsah vytvárajú hlavne používatelia. Môžu tam publikovať texty, videá, obrázky a navzájom si komentovať zverejnený obsah.

Ruským úradom sa ale nepáči, že na stránke sú prítomné aj zakázané informácie o “špeciálnej vojenskej operácii“ na Ukrajine a o zakázaných organizáciách, ktoré prevádzkovateľ webu odmietol odstrániť.

„Uznávam Reddit Inc. vinným zo spáchania správneho deliktu podľa druhej časti článku 13.41 Kódexu správnych deliktov,..“, uviedol Timur Vakhrameev.

Fórum teraz dostalo pokutu 2 milióny rubľov, čo je po prepočte približne 19-tisíc €.

Pokutu dostal v minulosti aj Google

Rovnako treba povedať, že nejde o prvý prípad, kedy ruské úrady pokutovali prevádzkovateľov služieb z dôvodu, že šíria zakázané informácie o vojne. Spomenúť si môžeme napríklad na pokutu pre spoločnosť Google, ktorá sa odmietla podieľať na mazaní obsahu z vyhľadávača a video servera YouTube, ktorý ruskú agresiu na Ukrajine označoval ako akt vojny. V tomto prípade sa ale pokuta vyšplhala na 21 miliárd rubľov, čo v čase udelenia pokuty robilo približne 370 miliónov €.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Zobraziť komentáre
Close
Close