Rusi vyvíjajú vlastný „Google Play“ ako odpoveď na obmedzenia zo strany Google. O pár dní spustia NashStore

Google v dôsledku vyvolania vojnového konfliktu na Ukrajine obmedzilo Rusom možnosť platiť za aplikácie a hry v Google Play. Rusko preto prichádza s alternatívnym obchodom.

Google Play_obchod s aplikaciami
Zdroj: flickr.com (Yuri Samoilov)

Vojnový konflikt na Ukrajine dal do pozoru nielen svetové veľmoci, ale aj stovky nadnárodných spoločností, ktoré sa nechcú nečinne prizerať tomu, čo robí Putinov režim u našich východných susedov. V dôsledku agresie Ruska, mnohé firmy obmedzili poskytovanie svojich služieb naprieč krajinou, prípadne v nej prestali úplne podnikať. Ide napríklad o spoločnosti ako Samsung, Apple, Mastercard, Visa, AMD, Intel a ďalšie.

Svoje aktivity naprieč Ruskom obmedzila aj spoločnosť Google. Tá ešte začiatkom mesiaca oznámila viacero obmedzení vrátane znemožnenia možnosti platiť za služby a aplikácie v obchode Play.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Rusko bude mať vlastný „Google Play“. Pripravuje NashStore

Google obmedzením možnosti platenia za aplikácie a služby vo svojej podstate odrezalo veľkú časť Rusov od aplikácií a rôznych platforiem, ku ktorým používatelia pristupujú cez smartfón. Rovnako aj tisíce vývojárov prišlo o zdroj príjmov. Zdá sa však, že Rusko má na tento problém riešenie. Vladimir Zykov zo spoločnosti ANO Digital Platforms oznámil, že vyvíjajú alternatívny obchod NashStore, informuje portál kp.ru.

„Bohužiaľ, Rusi už nemôžu bežne používať Google Play na nákup a platenie aplikácií a vývojári prišli o zdroj príjmov. Toto je skutočnosť, ktorej dnes čelíme. Preto pracujeme na vytvorení ruského obchodu s aplikáciami NashStore,“ hovorí Zykov. „V súčasnosti viac ako 700 spoločností spolupracuje s digitálnymi platformami ANO na vytvorení obchodu s aplikáciami a každý môže požiadať o zahrnutie svojho softvéru do NashStore prostredníctvom oficiálnej webovej stránky NashStore.ru,“ dodal.

Podľa publikovaných správ k spusteniu obchodu NashStore by malo dôjsť už 9. mája.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre