Spravodajstvo

Rumuni pracujú na „ľudovom“ elektromobile, ktoré by malo stáť menej ako 14,000€. CEO spoločnosti hovorí, že ich inšpiroval Elon Musk

Rumuni chcú priniesť prvý skutočne ľudový elektromobil, ktorého cena by mala byť 13,700€ (bez dotácie štátu).  Gheorghe Muresan manažér spoločnosti stojacej za týmto elektromobilom GTG Ozone, ktoré by malo prísť v dvoch verziách (2 a 4 miestne) hovorí, že inšpiráciu získali od amerického vizionára Elona Muska, ktorý sa pokladá za priekopníka v tejto oblasti.

GTG Oxygen lacny elektromobil_ CEO spolocnosti
Zdroj: business-review.eu

Ročne chcú predať 3,000 až 4,000 áut

Muresan hovorí, že počiatočné plány týkajúce sa produkcie elektromobilov nie sú veľké, ale chceli by ročne vyrobiť okolo 3,000 až 4,000 áut. S produkciou chcú začať vo februári budúce roku na ploche 2600 metrov štvorcových. Muresan ďalej hovorí, že auto by malo byť schopné dosiahnúť rýchlosť 55 až 66 km/h a na jedno nabitie by malo vydržať zhruba 1 deň.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Vývoj auta podľa jeho slov stál 1,6 milióna € pričom 1 milión získali vďaka fondom z EÚ. Zaujímavosťou je, že cena elektromobilu by mala vďaka dotáciám vlády začínať niekde na úrovni okolo 6,850€. V najvyššej výbave bude stáť 16,000€ vrátane dane.

Zdroj: business-review.eu

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close