Režim proti blikaniu: Kde ho nájdete vo vašom Xiaomi a prečo by ste ho mali hneď teraz zapnúť?

S blikaním obrazovky, ktoré spôsobuje bolesti hlavy, únavu, či nespavosť, sa môžeme stretávať najmä počas večerných hodín.

Rezim bez blikania Xiaomi
Zdroj: Vosveteit.sk

Xiaomi smartfóny vo svojich útrobách schovávajú mnoho užitočných funkcií. Nedávno sme vám napríklad ukázali, ako môžete zrýchliť chod vášho zariadenia. Poukázali sme napríklad na to, ako si môžete zapnúť funkciu, ktorá automaticky premazáva dočasnú pamäť, či ako môžete vypnúť automatické spúšťanie aplikácií pri spúšťaní zariadenia.

Samozrejme, funkcie vyššie nie sú „všetko“ a MIUI nadstavba od Xiaomi v sebe schováva mnoho ďalších a hlavne užitočných funkcií. Jednou z nich, na ktorú by sme teraz chceli poukázať, je Režim bez blikania. O čo ide a prečo by ste mali mať tento režim zapnutý? Dozviete sa nižšie.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Režim bez blikania vo vašom Xiaomi

Režim bez blikania je užitočná funkcia, hoci na prvý pohľad nie je viditeľnou, vysvetľuje portál xiaomiadictos.com. Funkciou je vo všeobecnosti dostupnou od MIUI 12 verzie, a to ako v telefónoch Xiaomi, tak i v Redmi, ako aj v Poco zariadeniach.

Hlavným cieľom tohto režimu je, aby šetril očí používateľa a zároveň, aby ste predchádzali bolesti hlavy, únave, ale i nespavosti a ďalším problémom, ktoré spôsobuje blikanie obrazovky. S blikaním obrazovky, ktoré spôsobuje nepríjemnosti, sa môžeme stretávať najmä počas večerných hodín, kedy nedostatok svetla naokolo, zintenzívňuje namáhanie očí obrazovkou smartfónu.

Funkciu aktivovať môžete prostredníctvom pár kliknutí v nastaveniach vášho smartfónu. Potom, ako si otvoríte Nastavenia, tak choďte do sekcie Obrazovka. Potom v rámci sekcie Obrazovke, zvoľte možnosť Bez blikania. Ako zvolíte túto možnosť, tak sa vám zapne funkcia. Ako na to, sa môžete pozrieť na snímkach obrazovky nižšie.

Pevne veríme, že tip na funkciu vás oslovil a hlavne, že ju budete aktívne využívať. Poznáte aj vy iné dobre schované funkcie v Xiaomi smartfónoch? Dajte nám o nich vedieť nižšie v komentároch.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre