Redmi predstavuje svoj prvý fitness náramok Redmi Smart Band. Je lacnejší ako Mi Band 4 od Xiaomi

Podznačka spoločnosti Xiaomi predstavila svoj historicky prvý fitness náramok, ktorý láka na skvelý pomer cena / výkon

redmi smartband
Zdroj: Weibo - Redmi

Každoročná konferencia spoločnosti Xiaomi, ktorá nesie označenie Mi Fan Festival 2020, prináša prvé ovocie. Spoločnosť počas dnešného dňa totižto predstavila jednu z najočakávanejších noviniek – historicky prvý fitness náramok od značky Redmi. Úplná novinka Redmi Smart Band prichádza na čínsky trh v naozaj veľkom štýle. Prichádza s netradičným dizajnom, ktorý sme pri Xiaomi produktoch doposiaľ nevideli, ako aj s naozaj agresívnou cenovkou.

Doposiaľ nevídaný dizajn a skvelá cenovka

Fitness náramok Redmi Smart Band prichádza s naozaj netradičným dizajnom, ktorý podľa všetkého prebral od svojho konkurenta Honor Band. Redmi Smart Band je totižto vybavený obdĺžnikovou hranatou farebnou obrazovkou, ktorú sme v produktoch od Xiaomi doposiaľ nevideli. Samotná obrazovka má uhlopriečku slušných 1,08 palca, čo je pre fitness náramok priam ideálna veľkosť. Dizajnovú stránku náramku dopĺňa gumený remienok, ktorý bude dostupný v 4 farebných vyhotoveniach – modrá, čierna, červená a zelená.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Fitness náramok Redmi Smart Band exceluje aj po stránke výdrže batérie. Tá je na úrovni až 14 dní, no ešte väčším technologickým highlightom celých hodiniek je spôsob nabíjania batérie. Celý náramok je totižto vyrobený z jedného kusu, no dá sa rozpojiť práve v mieste nabíjania, kde náramok disponuje klasickou USB-A koncovkou, ktorú stačí zasunúť priamo do počítača, či vhodného adaptéru.

redmi smartband poster
Zdroj: Weibo – Redmi

Samozrejmosťou sú pri takýchto nositeľných gadgetoch funkcie ako počítadlo krokov, meranie prejdenej vzdialenosti, monitoring spánku či sedavého životného štýlu, ako aj sledovanie srdcového tepu pomocou optického senzoru. Väčšinu záujemcov o historicky prvý náramok od značky Redmi však nepoteší fakt, že náramok nie je vybavený NFC čipom. 

A je cenovka náramku naozaj taká agresívna? Podľa nás je agresívna až až, keďže spoločnosť spúšťa ich predaj pomocou crowdfundingovej kampane, v ktorej sa budú predávať za neuveriteľných 95 yuanov, čo je v prepočte 12,40 eur. Klasická maloobchodná cena bude pritom na úrovni iba 13 eur, takže sa domáci záujemcovia nemusia obávať následného výrazného zdražovania. Cenovka náramku, ako aj jeho dostupnosť v našich končinách zatiaľ známa nie je. Dúfame však, že sa už v priebehu niekoľkých týždňov objaví na našich partnerských zahraničných e-shopoch.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre