SpravodajstvoXiaomi

Redmi Note 9 Pro Max je oficiálne predstavený. Xiaomi opäť dokazuje, že nadupaný smartfón nemusí byť drahým

Xiaomi oficiálne predstavuje smartfón Redmi Note 9 Pro Max, ktorý je zatiaľ najvýkonnejším zariadením z produktovej línie zariadení Note.

Spoločnosť Xiaomi v skorých ranných hodinách nášho času predstavila novú generáciu smartfónov Redmi Note. Konkrétne smartfón Redmi Note 9 Pro Max. Ide aktuálne o najvýkonnejší smartfón z produktovej rady Redmi Note, ktorý prináša viacero vylepšení oproti predošlej generácii.

Zatiaľ najväčší displej, aký Redmi predstavilo

Xiaomi vybavilo najnovší smartfóne Redmi Note 9 Pro Max vskutku obrovským displejom. Jeho veľkosť je totiž 6,67“, okolo ktorého sú minimálne rámčeky. Z predstavenia smartfónu vyplynulo, že ide o typ displeja IPS LCD. Displej je okrem veľkosti výnimočný ešte tým, že ide vôbec o prvý Redmi Note smartfón, ktorý má v displeji umiestnenú prednú selfie kameru v forme „kvapky“ a nie výrezu. Len pre zaujímavosť, ide o 32-megapixlový snímač.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
Redmi Note 9 Pro_velkost displeja
Zdroj: Youtube (Xiaomi)

Ako môžete vidieť vyššie, tak veľkosť displeja je skutočne obrovská. Na druhej strane treba dodať, že smartfón je veľkostne porovnateľný so zariadením Redmi Note 8 Pro. Xiaomi ďalej v rámci predstavenia zariadenia vyzdvihovalo pomer strán 20:9. Ide tak o typ displeja s prívlastkom „Cinematic screen“.

V prípade zadnej steny, ako môžete vidieť nižšie, tak smartfón je vybavený 4-kamerami a zároveň je pokrytý trojitým krycím sklíčkom Gorilla Glass 5. Okrem toho sa zadná stena chváli ešte 3D zakrivením, vďaka ktorému sa telefón drží v ruke lepšie, ako je to v prípade hranatých zariadení.

Redmi Note 9 Pro_krycie sklicko
Zdroj: Youtube (Xiaomi)

Predtým, ako prejdeme však k samotnej kamere, tak radi by sme sa zastavili pri skenery odtlačkov prstov. Bohužiaľ Vás sklameme, nie, skener nie je umiestnený v displeji ako by sa mohlo na prvý pohľad zdať, a to aj napriek tomu, že technologický svet pred pár dňami obehla správa, že Redmi dotiahla túto technológiu v prípade LCD displejov do použiteľnej podoby. Ako môžete vidieť nižšie, tak skener je umiestnený v bočnej stene.

Redmi Note 9 Pro_skener odtlackov prstov
Zdroj: Youtube (Xiaomi)

Xiaomi hovorí, že ide aktuálne o najefektívnejší spôsob odomykania smartfónu. Dôvodom je, že je oveľa rýchlejší ako v prípade odomykania prostredníctvom jeho umiestnenia v zadnej stene alebo v displeji.

Redmi Note 9 Pro_skener odtlackov prstov_vyhody
Zdroj: Youtube (Xiaomi)

Prejdime teraz ku hlavnej kamere zariadenia, ktorá disponuje celkovo 4 snímačmi. Hlavná kamera ponúka 64-megapixlov, ktorá je doplnená o ultra širokouhlý snímač s 8-megapixlovým rozlíšením, 5-megapixelový makro snímač a 2-megapixelový hĺbkový senzor.

Redmi Note 9 Pro_kamera
Zdroj: Youtube (Xiaomi)

Mimochodom, ide vôbec o prvý Redmi Note smartfón, ktorý je schopný zachytávať fotografie v .RAW formáte, ktorý umožňuje zachytenie oveľa širšieho spektra informácií. Vďaka tomu budú mať používatelia oveľa bohatšie možnosti upravovania snímok. Xiaomi zároveň dodáva, že na to, aby zachytili čo najkvalitnejší snímok, tak fotoaparát robí reálne 8-záberov, ktoré spája do jedného.

redmi note 9 Pro_specifikacie kamery_technologia
Zdroj: Youtube (Xiaomi)

Prejdime teraz k výkonu smartfónu. Xiaomi sa chváli, že ide vôbec o prvý procesor v smartfóne Redmi Note, ktorý je vyrobený 8nm technológiou. V praxi to neznamená len vyšší výkon, ale aj väčšiu  energetickú efektívnosť. Preložené do ľudskej reči, pri rovnakej úlohe spotrebujete menej energie, v dôsledku čoho predĺžite výdrž batérie na jedno nabitie.

redmi note 9 Pro_specifikacie procesor_8NM
Zdroj: Youtube (Xiaomi)

Určite Vás už zaujíma o aký konkrétny model procesora ide. Redmi Note 9 Pro Max je vybavený procesorom Snapdragon 720, ktorý v kombinácií s 8GB RAM (LPDDR4X) a 128GB úložným priestorom UFS 2.1 dosiahol v AnTuTu skóre viac ako 280 tisíc bodov.

Smartfón je zároveň vybavený aj grafickým čipom Adreno 618, ktorý zariadenie predurčuje na plnohodnotný zážitok z hrania aj tých najnáročnejších hier.

Redmi Note 9 Pro_graficky cip Adreno 718
Zdroj: Youtube (Xiaomi)

Prejdime teraz ku batérii smartfónu, tá je totiž skutočne obrovskou. Xiaomi opäť raz posúva svoje hranice na nové maximá, kapacita batérie je totiž 5 020 mAh . V praxi to znamená viac ako 200 hodín prehrávania hudby, viac ako 20 hodín prehrávania videí, či viac ako 11 hodín kamery v prievew režime alebo hrania hier.

Mimochodom, mnohých určite poteší aj podpora rýchleho nabíjania a to až do 33W. Okrem toho, Xiaomi pribaľuje v rámci balenia aj 18W nabíjačku. Čerešničkou na torte inač je, že hoci zariadenie je vybavené obrovskou kapacitou, tak hrúbka smartfónu zostala rovnakou, ako v prípade Redmi Note 8 Pro.

Prejdime teraz k cene zariadenia. Ako už asi tušíte, tak nebude najnižšou, ale zároveň ani vysokou. Ako je u Xiaomi zvykom, tak v prípade Redmi zariadení ide skutočne o dostupné zariadenia. Smartfón bude dostupný v 3 verziách a za tú najdrahšiu používatelia zaplatia 15,999Rs.

Redmi Note 9 Pro_max_cena_varianty_2
Zdroj: Youtube (Xiaomi)

V prepočte je to menej ako 200€. Druhým dychom však musíme dodať, že ide o cenu pre indický trh. Inými slovami, v prípade nášho regiónu cena bude určite o niečo vyššou. Náš odhad je niekde okolo 300€. Mimochodom, smartfón disponuje 3,5 výstupom pre slúchadla, infračerveným portom a technológiou 2×2 MIMO WiFi, ktorú ocenia hlavne hráči mobilných hier. V dôsledku novej technológie WiFi totiž dosiahnú lepšie prenosové rýchlosti a menšiu odozvu.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Zobraziť komentáre
Close
Close