RecenzieSpravodajstvo

RECENZIA: Fitness náramok LAMAX BFit2 – adekvátna alternatíva ku náramku Mi Band, alebo ponúka o niečo viac?

LAMAX BFit2 prichádza s funkciou merania krvného tlaku, čím predbieha konkurenciu. Stačí to však na vyrovnanie viacerých nedostatkov?

Na redakčnom stole mi v lete pristál ďalší zaujímavý gadget na testovanie, tentokrát od zatiaľ nie tak známeho výrobcu elektroniky LAMAX. V tomto prípade som mal možnosť testovať fitness náramok LAMAX BFit2, ktorý svojim výzorom priamo vyzýva populárne náramky od výrobcov ako Xiaomi, či Honor. Konkuruje im však nie len po dizajnovej stránke, ale aj pokročilými funkciami, ako aj naozaj zaujímavou cenou. Aký je však fitness náramok LAMAX BFit2 v praxi a je naozaj konkurentom náramkov od vyššie spomenutých výrobcov? To všetko sa dnes dozviete v najnovšej recenzii.

Balenie

lamax bfit2 titulny
Zdroj: Vlastný (Tomáš Krajčoviech)

Fitness náramok LAMAX BFit2 som obdržal v naozaj malom kompaktnom balení, očividne z recyklovaného papiera, za čo si výrobca odo mňa zaslúži palec hore. V samotnom balení sa nachádza dvojica náramkov, telo fitness náramku, ako aj klasická používateľská príručka. Zaujímavosťou je, že sa v balení nenachádza žiadny nabíjací kábel, keďže tento model prichádza so zabudovaným USB napájaním priamo v tele náramku.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Dizajn

Hneď druhou kategóriou, ktorú by som chcel zo začiatku spomenúť, je dizajn náramku. Po dizajnovej stránke je náramok akousi klasikou, no oživuje ho najmä náramok vo farbe “mint”. Druhý pribalený náramok v antracitovom prevedení je skôr komornejší, no na bežné nosenie do práce, či do školy zrejme praktickejší.

Recenzia_LAMAX_BFit_dalsia vezia naramku
Zdroj: vlastný

 

Dominantou tela náramku BFit2 je pochopiteľne farebný displej s uhlopriečkou 0,96 palca, ktorý v tomto prípade disponuje rozlíšením iba 80 x 160 pixelov. Bohužiaľ, samotný displej dotykový nie je a náramok sa dá ovládať pomocou jedného tlačidla pod obrazovkou s logom spoločnosti LAMAX. Menšie rozlíšenie je vidieť na prvý pohľad, no osobne mi pri používaní náramku tento “nedostatok” tak neprekážal.

lamax bfit2 foto na ruke (2)
Zdroj: Vlastný (Tomáš Krajčoviech)

Funkčnosť v praxi

Oceňujem snahu výrobcu čo najviac minimalizovať ovládanie náramku, no v tomto prípade to je podľa môjho názoru skôr na škodu. Používanie nie je intuitívne a človek sa musí s náramkom trošku pohrať, aby sa naučil, ako ho používať.

Recenzia_LAMAX_BFit_funkcie_GPS
Zdroj: vlastný

Prax taktiež ukázala, že aj napriek možnosti manuálneho nastavenia jasu displeja náramku je maximálny jas na úrovni horších hodiniek a v tejto oblasti zrejme zaostáva za konkurenciou. Čitateľnosť displeja pri slnečnom počasí podľa mňa nie je ideálna, no poradíte si v každej situácii.

lamax bfit2 cas
Zdroj: Vlastný (Tomáš Krajčoviech)

Čo ma pri používaní náramku naozaj potešilo bolo pohodlie pri nosení a naozaj nízka hmotnosť, pre mňa takmer zanedbateľná. Už po nasadení náramku každý zistí, že ide o naozaj ľahký gadget, o ktorom ani neviete. Používanie počas športových aktivít, ako aj pri každodennom nosení je naozaj pohodlné. Náramok ma nikdy netlačil a to aj napriek tvrdšiemu materiálu TPU, ktorý je oproti silikónu o čosi tuhší. Pri používaní mi však použitie tohto materiálu nikdy neprekážalo, práve naopak.

lamax bfit2 foto
Zdroj: Vlastný (Tomáš Krajčoviech)

Na záver zhrnutia poznatkov z praxe by som chcel spomenúť výdrž batérie a samotné nabíjanie. V tomto prípade je náramok vybavený batériou s kapacitou 90 mAh, ktorá má podľa výrobcu vydržať 10 dní aktívneho používania. Pri občasnom používaní merania srdcového tepu, poprípade krvného tlaku a so zapnutým pripojením Bluetooth treba počítať s tým, že výdrž náramku môže padnúť aj na úroveň pracovného týždňa, čiže 5 dní. V prípade, že idete na predĺžený víkend, nemusíte sa obávať nutnosti nabíjania, no v najhoršom prípade môžete bez problémov telo náramku vytiahnuť a zapojiť ho do USB adaptéra, či USB portu v notebooku, alebo počítači.

Recenzia_LAMAX_BFit_nabijanie
Zdroj: vlastný

Pokročilé funkcie predbiehajúce konkurenciu

Čím môže náramok BFit2 od spoločnosti LAMAX predbehnúť konkurenciu sú pokročilé funkcie sledovania vášho zdravia. Príjemne ma prekvapila najmä prítomnosť už spomínaného merania krvného tlaku. Vo väčšine prípadov považujem túto funkciu za orientačnú, no náramok BFit2 ma príjemne prekvapil presnosťou merania. Samozrejme, funkcia určite nenahrádza klasický tlakomer, no pre aspoň čiastočné sledovanie svojho zdravotného stavu je funkcia naozaj dobrá a zaslúži si palec hore.

Recenzia_LAMAX_BFit_2 senzor
Zdroj: vlastný

Samozrejmosťou sú funkcie ako sledovanie srdcového tepu, spánkový monitoring, či ďalšie funkcie ako počítadlo krokov, počítadlo prejdenej vzdialenosti, počítadlo kalórií, či dostupnosť športových režimov. Zaujímavosťou však je, že v samotnom náramku nenájdete režim beh, pričom v mobilnej aplikácii tento režim nájdete. Prax však ukázala, že na sledovanie vášho behu nemusíte na náramku nič zapínať, inteligentne zistí kedy zmeníte tempo chôdze na beh, pričom všetky zozbierané údaje z behu následne ukladá do pamäte, respektíve do smartfónu. Na moje počudovanie náramok disponuje plaveckým režimom (spĺňa certifikát IP67), ktorý často neuvidíte ani v omnoho drahších náramkoch, či hodinkách.

Aplikácia FlagFit 2.0

lamax bfit2 aplikacia 2
Zdroj: vlastný

Softvér náramku BFit2 nie je na prvý pohľad zrovna najlepší, keďže niektoré ikony by si rozhodne zaslúžili lepšieho grafika. Pri pohľade na softvér náramku som teda šípil, že ma zrejme neohúri ani aplikácia FlagFit 2.0, ktorá umožňuje prepojenie náramku so smartfónom (či už iOS alebo Android). Šípil som správne, keďže aplikácia FlagFit 2.0 pôsobí naozaj roztrúseným dojmom.

lamax bfit2 aplikacia
Zdroj: vlastný

V aplikácii FlagFit 2.0 samozrejme nájdete všetky potrebné informácie behom niekoľkých sekúnd, podobne je na tom dostupnosť funkcií, či jednotlivých nastavení. Roztrúsený je skôr dizajn samotnej aplikácie, ktorá vyzerá, ako by na nej pracovali dva rozličné tímy vývojárov. Prehľad športových aktivít alebo meranie tepu, tlaku, či prehľad spánku, sú zobrazené moderne a jednoducho, používateľ z nich vyčíta všetko behom sekundy. Naopak, nastavenia notifikácií, profilu, či iné menej využívané funkcionality vyzerajú ako spred niekoľkých rokov. Z hľadiska funkčnosti nejde o žiadnu veľkú prekážku, no aplikácia oku určite neulahodí.

Záver

Fitness náramok LAMAX BFit2 rozhodne stojí za povšimnutie a je dobrým oživením v tejto kategórii produktov, kde dominujú najmä náramky Mi Band od spoločnosti Xiaomi. Viacero nedostatkov oproti konkurentom ho však odsúva čiastočne do úzadia. Vítam funkciu merania krvného tlaku, či nízku hmotnosť, ktorá sa pri športových aktivitách určite hodí. S podobnou cenovkou ako konkurencia však veľa vody zrejme nenamúti a osobne by som siahol po drahších modeloch od výrobcu LAMAX, za ktoré si priplatíte naozaj iba pár eur navyše, no o to adekvátnejší je nárast vo výdrži, väčší počet funkcií, ako aj výraznejší dizajn.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close