Prvý skutočne bezrámčekový smartfón Vivo Nex s vysúvacou selfie kamerou sa dostal do predaja. Vieme čo stojí

Zdroj: Youtube (Marques Brownlee)
Zdroj: Youtube (Marques Brownlee)

„Vojna“ bezrámčekových zariadení je v plnom prúde. Tento trend odštartovala spoločnosť Xiaomi, ktorá ako prvá predstavila smartfón (Xiaomi Mi Mix). Nie tak dávno hodenú rukavicu zodvihla spoločnosť Vivo, ktorá posunula „bezrámčekové“ zariadenia na novú úroveň s predstavením smartfónu Nex.

Vivo Nex je najočkovanejší modelom tohto leta

Vivo Nex je prvým skutočne bezrámčekovým zariadením, ktoré prišlo s unikátnym riešením prednej kamery, ktorá sa vysúva z teľa zariadenia. Disponuje rozlíšením 8MPx. Okrem toho smartfón ponúka aj unikátne riešenie odomykania a to prostredníctvom vstavaného skenera odtlačkov prsta priamo v displeji.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Smartfón hoci bol predstavený len nedávno tak sa v týchto dňoch dostal do oficiálneho predaja, dostupný je dokonca aj pre slovenský ako aj český región a to prostredníctvom renomovaného obchodu GearBest.com, kde sa jeho cena aktuálne pohybuje na úrovni okolo 620€ s doručením cez typ dopravy EU Express kde kupujúci neplatí CLO a ani DPH (s kupónom „IT$MPNEX“ môžete dokonca ušetriť ešte niekoľko €).

Vivo Apex hlavna kamera
Zdroj: Youtube (Marques Brownlee)

Telefón odhliadnuc od unikátneho vyhotovenia ponúka aj špecifikácie najvýkonnejších vlajkových lodí. Veľkosť AMOLED displeja zariadenia je 6,59“ a ponúka rozlíšenie 2316 x 1080 bodov. Netreba však zabúdať, že hrany okolo displeja boli orezané na minimum čo dopomohlo k tomu, aby smartfón aj pri tak veľkej obrazovka zostal relatívne kompaktným zariadením. V útrobách zariadenia nechýba najnovší procesor z kuchyne spoločnosti Qualcomm, Snapdragon 845 s 8-jadrami a pracovnou frekvenciou až do 2,8GHz, ktorému k dokonalému výkonu dopomáha 8GB RAM128GB úložného priestoru. Hlavná kamera zariadenia je v tomto prípade duálna a ponúka rozlíšenie 12MP a 8MP.

Telefón sa samozrejme chváli tými najnovšími technológiami (napr. Bluetooth vo verzii 5.0, USB Type – C konektor, Rozpoznávanie tváre, …) ako aj gigantickou batériou o kapacite 4000mAh.

Vivo Apex nájdeš v ponuke e-shopu GearBest.com

Zdroj: vlastný

 

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre