Vieme kedy sa herný smartfón ASUS ROG (Republic of Gamer) dostane do ostrého predaja! Majú podľa vás herné smartfóny potenciál nahradiť PC?

ASUS ROG Phone
Zdroj: produktová fotografia

Computex 2018 bol eventom kde bolo odkrytých viacero zaujímavých zariadení a jedným z nich bol aj herný smartfón od spoločnosti ASUS, ktorý vychádza z produktovej línie Republic of Gamer. Ako už z názvu plynie tak smartfón je primárne určený pre milovníkov hier.

ASUS ROG najprv zavíta do Indie. Čo sa týka konkrétneho dátumu tak CEO spoločnosti bol na informácie skúpi. Jediné čo povedal je, že smartfón sa do predaja v 3. kvartáli tohto roka.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

„Samozrejme, s predajom ROG telefónu začneme v Indii. Nemôžem vám však povedať presný dátum, ale bude to niekedy v 3. kvartáli. Aktuálne je 3. kvartál, takže máme na to tri mesiace, aby sme spustili predaj.“

Cena smartfónu aj naďalej ostáva otáznou

Oficiálnu cenovku zariadenia zatiaľ nepoznáme a vyjadrenia CEO spoločnosti vyvolávajú viacero otáznikov. Jediná známa informácia je, že zariadenie bude drahšie ak aktuálne predstavený smartfón ZenFone 5Z, za ktorý si spoločnosť bude pýtať zhruba 435$.

Smartfón ASUS ROG príde nabitý tým najlepším hardvérom, aký na trhu môžeme nájsť. Okrem veľkého 6“ displeja s FULL HD+ rozlíšením s frekvenciou 90Hz ponúkne osemjadrový procesor Qualcomm Snapdragon 845 s pracovnou frekvenciou až do 2,96GHz, ktorej bude sekundovať 8GB RAM. Nebude chýbaŤ samozrejme ani USB Type – C rozhranie, kvalitný 8MP predný fotoaparát a zadný fotoaparát s dvomi šošovkami (12MP/8MP) s ultra-širokým záberom. Čerešničkou na torte je podpora 802.11ad WiGig, vďaka čomu sa jeho budúci majitelia môžu tešiť na veľmi rýchle internetové pripojenie, ktoré pri hraní hier je dôležitým faktorom. Mimochodom, ASUS ROG príde so špeciálnym dockom, vďaka ktorému budeme môcť hrať na ňom hry presne tak ako na počítači, teda s myškou, klávesnicou a na veľkej obrazovke.

Ak vás zaujímajú kompletné špecifikácie zariadenia tak viac sa dozviete v tomto článku, ktorý sme pre vás pripravili dávnejšie.

Zdroj: MSP, úvodný obrázok: produktová fotografia

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre