AppleSpravodajstvo

Produktová rada iPhone 12 porovnaní s tou predošlou, dosiahla významný míľnik v počte predaných zariadení výrazne skôr

Produktová rada zariadení iPhone 12 je jednou z najúspešnejších.

Modelová rada smartfónov iPhone 12 je podľa najnovších správ, na ktoré poukazuje portál pocketnow.com, jednou z vôbec najúspešnejších produktových rád telefónov iPhone. Podľa publikovaných správ, spoločnosť  doposiaľ predala viac ako 100 miliónov kusov telefónov z produktovej rady iPhone 12. Tu treba povedať, že boli predstavené len 7 mesiacov dozadu. Len pre porovnanie, v prípade modelovej rady iPhone 11, spoločnosti Apple trvalo pokoriť túto hranicu o dva mesiace dlhšie.

iPhone 12 „dobehol“ aj iPhone 6

Podľa dát spoločnosti Counterpoint Research, na ktoré sa odvolával portál, spoločnosti Apple sa od roku 2014, kedy bola predstavená produktová rada iPhone 6, nepodarilo pokoriť hranicu 100-miliónov predaných zariadení v tak krátkom čase. Analytici si myslia, že je to súhra viacerých premenných, vďaka ktorým je Apple schopným oslovovať také kvantá zákazníkov. Ide napríklad o návrat k plochému dizajnu, či tenšie rámy okolo displeja. Samozrejme, to nie je všetko. Podľa analytikov ďalším hlavným dôvodom, prečo je rad iPhone 12 smartfónov tak populárny, je kompatibilita s 5G vo všetkých modeloch vrátane prítomnosti OLED displejov. V prípade predošlej produktovej rady iPhone, OLED displej bol prítomným len vo verzii Pro/Pro Max.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
predaje iphone zariadeni po 7 mesiacoch od uvedenia
Zdroj: counterpointresearch

Analytici ďalej hovoria, že podľa dát, zákazníci spoločnosti uprednostňujú najmä model iPhone 12 Pro Max v porovnaní s  minulosťou, ktorý tvorí 29% objednávok zo všetkých predaných telefónov iPhone 12.

„Došlo tiež k posunu v preferenciách modelov medzi radmi iPhone 11 a iPhone 12. Spotrebitelia uprednostnili najvyššiu verziu série iPhone 12 počas prvých siedmich mesiacov po uvedení série na trh. Podiel verzie Pro Max na predaji série iPhone 12 bol 29% v porovnaní s 25% pre rovnaký model série iPhone 11“ píšu analytici v publikovanej správe.

Kupovali ste si aj vy jeden zo smartfónov z produktovej rady iPhone 12? Dajte nám vedieť nižšie v komentároch.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close