APLIKÁCIE A HRYNávodySpravodajstvo

Prispôsobte si Google Chrome podľa svojho gusta. Takto si môžete v prehliadači vytvoriť vlastný motív

Chcete si rýchlo a jednoducho upraviť prostredie prehliadača Google Chrome podľa vašich predstáv? Stačí sa riadiť týmto rýchlym návodom.

Prehliadač Google Chrome patrí medzi najobľúbenejšie internetové prehliadače na svete a väčšina z vás ho používa na dennom poriadku. Keďže v ňom všetci trávime naozaj veľa času, určite by bodlo, ak by vyzeralo prostredie prehliadača presne tak, ako si to predstavujeme. Prispôsobenie prehliadača Google Chrome je pomerne jednoduchá záležitosť a dá sa to spraviť behom niekoľkých sekúnd. 

Klasickou možnosťou, ako si prehliadač Google Chrome prispôsobiť, je použitie predvoleného motívu, poprípade použitie motívu z internetového obchodu Chrome. Keďže na klasickom spôsobe vybratia a stiahnutia motívu nie je nič náročné, dnes si v skratke ukážeme ďalší postup, ako si prehliadač prispôsobiť presne podľa seba.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Ako si vytvoriť / prispôsobiť vlastný motív?

Pre vytvorenie vlastného motívu, poprípade pre upravenie aktuálneho motívu, stačí nasledovať podľa krokov uvedených nižšie.

 • Otvorte internetový prehliadač Google Chrome
 • Kliknite na tlačidlo Upraviť v pravom dolnom rohu prehliadača (ikona pera)

  google chrome vlastny motiv 1_opt
  Zdroj: vlastný

 • V možnosti pozadie vyberte kategóriu podľa svojho uváženia
  • Na výber máte medzi statickými fotkami, jednofarebnými pozadiami, či medzi každodenným striedaním fotiek z kategórii. Niekto možno taktiež využije nahratie vlastného pozadia

   google chrome vlastny motiv 2_opt
   Zdroj: vlastný

 • Následne zvoľte možnosť skratky a vyberte, či chcete, aby prehliadač Chrome vytváral skratky podľa vašich preferencií, alebo si ich chcete vytvoriť samostatne

  google chrome vlastny motiv 3_opt
  Zdroj: vlastný

 • Na záver vyberte farebnú schému vášho motívu
  • V možnostiach nájdete množstvo predvolených farebných motívov, no kreativite sa medze neklamú, vďaka čomu v nastaveniach nájdete aj možnosť vytvorenia schémy s vlastnými farbami – opäť ikonka ceruzky

   google chrome vlastny motiv 4_opt
   Zdroj: vlastný

Pre aplikovanie zmien stačí kliknúť na tlačidlo Hotovo, pričom sa nevyžaduje reštart prehliadača. Všetky zmeny by ste mali spozorovať ihneď po vybratí jednotlivých farebných schém a motívov.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close