Pripravte sa! Xiaomi oznámilo dátum, kedy predstaví svoj prvý elektromobil! Uvidíme ho i u nás?

Dátum predstavenia prvého elektromobilu od Xiaomi je na svete. Prvé vozidlá by tak mali byť uvedené na trh už v priebehu najbližších rokov.

Xiaomi elektromobil
Zdroj: Unsplash.com (Ernest Ojeh, úprava xmobile)

Čínska spoločnosť Xiaomi len tento rok oznámila, že vstupuje do víru elektromobilov a my sa budeme môcť už vo veľmi blízkej dobe previezť v jednom z nich. Od tej doby vyšlo na verejnosť mnoho špekulácií o možnom dizajne vozidla, jeho výbave či taktiež dátume predstavenia. Práve dátum je niečo, nad čím si mnohí z nás lámu hlavu a v toľkom víre informácií nevieme určiť, ktoré z nich sú pravé a ktoré nie. Najčastešie sa však medzi špekulovanými dátumami vyskytuje rok 2024, ktorý nám práve potvrdzuje i sama spoločnosť. Ako to teda nakoniec s týmito vozidlami bude nám približuje portál Xiaomiadictos.com. Ak ste teda zvedaví, či sa na takomto vozidle preveziete aj vy a kedy to bude možné, sledujte pozorne.

Rok 2024 bude rokom elektromobilov

Spaľovacie motory sa už pomaly presúvajú do úzadia práve pre o niečo ekologickejšiu a lacnejšiu alternatívu prepravy. Dnes sa už elektromobily vyrábajú vo veľkom a uvedomujú si to i spoločnosti vyrábajúce inú elektroniku. Inak na tom nie je ani Xiaomi a každý jeden pozorný fanúšik vie, že práve CEO spoločnosti momentálne pracuje na vývoji prvého elektromobilu. Dátum predstavenia však bol neznámy, teda len doteraz.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Práve spomínaný CEO spoločnosti, Lei Jun oznámil, že prvé elektromobily budú predstavené už v prvej polovici roku 2024. Dátum predstavenia je teda jasne daný aspoň orientačne. Konečne tak môžeme upustiť od špekulácií a sústrediť sa na výbavu a vlastnosti tohto elektromobilu. Tu však nekončíme a pre uvedenie vozidla na trh si spoločnosť vyhradí ešte ďalší rok. Prvý elektromobil spoločnosti tak bude predaný až v roku 2025.

Ako to bude s dostupnosťou vozidla?

Čo nás však všetkých zaujíma je dostupnosť elektromobilov od čínskej spoločnosti Xiaomi. Nejeden z nás si už isto brúsi zuby na dostupný prepravný prostriedok, čím elektromobil od Xiaomi isto bude. CEO spoločnosti sa vyjadril i k tejto téme i keď len nepriamo. Prvá výrobná továreň pre tento elektromobil sa bude nachádzať v Pekingu, čo nám mierne naznačuje, že zatiaľ s globálnou dostupnosťou nemusíme rátať. Preprava by totiž bola náročná a drahá, čím by sa ceny vozidiel neprimerane navýšili.

Nie je však vylúčené, že elektromobily časom opustia i Čínu, čo Lei Jun tiež nevyvracia. Spočiatku sa však chce sústrediť len na domáci čínsky trh a overiť si, že všetko bude v najlepšom poriadku predtým, než svoje vozidlá prinesie i do Európy.

Kúpili by ste si elektromobil od spoločnosti Xiaomi? A kedy si myslíte, že sa dostanú na globálny trh? Podeľte sa s nami v komentároch!

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre