Pripravte sa, toto sú nové emoji, s ktorými sa budeme čoskoro stretávať! Páčia sa vám?

Emoji svet netrpezlivo očakáva novú aktualizáciu. Tá klasicky prinesie rôzne emoji, po ktorých niektorí túžia už roky.

emoji náhľad
Zdroj: emojipedia.org

Svet emoji, kde vieme emócie čoraz lepšie a presnejšie vyjadriť pomocou rôznych obrázkov a smajlíkov sa neustále rozrastá. Táto doplnková forma komunikácia dokonca prerástla do takých rozmerov, že ju niektorí považujú za samostatný jazyk. Tak, či onak sa ale môžeme tešiť na najnovšiu aktualizáciu emoji repertoára, na ktorú upozornil web emojipedia.org.

Trasľavá tvár, či nové farby srdiečok

Pri aktualizácií emoji je vždy zaujímavé sledovať to, s akým ďalším nápadom tvorcovia prišli. Dnes sa totiž zdá, že každá možná emócia už je zachytená v emoj klávesnici. S každou ďalšou aktualizáciou sa ale presviedčame o opaku. Dôkazom je emoji tváre, ktorá má prekvapený, ba až vystrašený výraz a trasie sa.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Okrem tohto smajlíka nás čaká príchod emoji ako osol, sob, či medúza. Isté zmeny dizajnu sa budú týkať rúk, konkrétne znaku zobrazenia celej dlane. Pribudne taktiež aj značka, ktorá signalizuje Wi-Fi pripojenie.

Zmenu, ktorú ale zrejme uvíta najviac ľudí, teda aspoň podľa prvotnej reakcii na aktualizáciu, je obohatenie farebnej škály srdiečok. Tie budú po novom dostupné aj v sivej, svetlomodrej a ružovej farbe. Práve na poslednú zmienenú farbu sa teší najviac ľudí. Kompletný zoznam nových emoji si môžete pozrieť na obrázku nižšie.

emoji 15.0 draft
Zdroj: emojipedia.org

Kompletný zoznam ani dizajn ešte známy nie je

Všetky emoji zobrazené vyššie ešte nemajú finálny dizajn. Je taktiež dosť možné, že jednotliví developeri v Google či v Apple si jednotlivé emoji trochu pozmenia tak, aby sedeli do ich zaužívaného štýlu.

Taktiež je potrebné pripomenúť, že zoznam vonkoncom nie je finálny. Aktualizácia Emoji 15.0, ktorá sa rozbehne od septembra tohto roka a bude trvať až do roku 2023 určite ešte bude obohatená o iné emoji. Túto tému preto určite budeme sledovať, pretože svet emoji vie jednou aktualizáciou spôsobiť neuveriteľnú kontroverziu, ako sme to mohli vidieť napríklad v prípade tehotného muža.

A ako ste na tom s používaním emoji vy? Využívate iba tie základné, alebo sa už neviete dočkať sľúbenej aktualizácie? Podeľte sa so svojim názorom dolu v komentároch.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre