Spravodajstvo

Tehotný muž, ale aj troll: Na Facebooku pribudlo 137 nových emotikonov. Už ste ich použili?

Facebook prináša aktualizáciu emodži, s ktorou prichádza 137 nových tvárí, gest, no v zozname sa nájdu aj isté kontroverzie.

V posledných dňoch sa používateľom sociálnej siete Facebook a četovacej aplikácie Messenger začala ponúkať možnosť vyjadriť svoje emócie pomocou 137 nových emodži. Tieto emodži sú súčasťou verzie 14.0. Medzi nimi sú ale aj také, ktoré vyvolávajú istú kontroverziu. Na informáciu upozornil web emojipedia.org.

Aj kontroverzné emodži

Facebook až teraz prichádza s emodži, kde sa rôzni ľudia držia spolu za ruky. Celkovo bol tento druh emodži uvedený už v roku 2019. Ďalej tu máme emodži podania rúk s rôznymi odtieňmi farby pleti a taktiež rodovo neutrálne emoji, ktoré na sebe majú korunu. Zrejme najviac sa ale hovorí o pomerne kontroverzných emodži, na ktorých sú zobrazení tehotní muži.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Do zoznamu emodži nám taktiež pribudol napríklad roztápajúci sa emodži, salutujúci emodži, či emodži, ktorý si prekrýva tvár rukami. Nové v zozname sú aj rôzne gestá, ktorými budeme oveľa lepšie opísať situáciu, či emóciu. Zaujímavým je taktiež emodži hryzúci pery, či emodži trolla a taktiež kopec nových emodži z prostredia prírody. Kompletný zoznam nových emodži si viete pozrieť na obrázku nižšie.

facebook nové emoji
Zdroj: Emojipedia.org

Zopár aktualizovaných

Okrem rôznych noviniek sa dizajnéri emodži pozreli aj na tie, ktoré sú už zabehnuté a aktualizovali ich dizajn. Konkrétne ide o tvár s prekrytými ústami, injekčnú striekačku a o neutrálnu tvár.

aktualizácia emoji
Zdroj: Emojipedia.org

S aktualizáciou a pridaním nových emodži Facebook a Messenger začal v apríli a na Slovensku sú vo väčšine prípadov už dostupné. Ak ich vo svojej aplikácii nemáte, tak ju jednoducho aktualizujte a získajte tak prístup k najnovším emodži.

K dnešnému dňu sú tieto nové emodži dostupné aj v aplikácii WhatsApp, ktorá taktiež patrí pod Meta. Ďalšia veľká aplikácia, ktorá taktiež patrí pod Meta – Instagram, k dnešnému dňu tieto nové emodži nemá k dispozícií, no ich dostupnosť je zrejme záležitosťou najbližších týždňov.

A aký máte vzťah k emodži vy? Pravidelne využívate ich široké spektrum, alebo dookola používate iba overené? A ako sa vám pozdáva táto aktualizácia? Podeľte sa s vašim názorom dolu v komentároch.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close