Prinesie Apple približne rok starú technológiu v nadchádzajúcom iPhone? Vraj áno

Apple by mohol ešte v tomto roku priniesť smartfón s vnoreným skenerom odtlačkov prstov v displeji

iPhone Apple
Zdroj: flickr.com

Spoločnosť Apple v priebehu uplynulých dní priniesla nový iPhone SE 2020, ktorý priniesol vcelku zaujímavý výkon s lákavou cenovkou. Najnovšie opäť spoločnosť zapĺňa plátky viacerých médií. Dôvodom je, že sa objavili informácie, ktoré hovoria o tom, že Apple by mohol v nadchádzajúcom iPhone telefóne priniesť skener odtlačkov prstov vnorený v displeji. Na tému upozorňuje portál money.udn.com.

Doteraz sme mohli počuť viacero správ, ktoré hovorili o prinesení spomínanej technológie do iPhone telefónov. Najnovšie s obdobnými správami prišiel aj portál money.udn.com, ktorý konkrétne píše, že spoločnosť Apple by mohla v druhej polovici roka priniesť 5G smartfón s displejom, ktorý by disponoval vnoreným skenerom odtlačkov prstov. Malo by ísť o ultrazvukový skener odtlačkov prstov.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Zverejnené správy ďalej hovoria, že Qualcomm a spoločnosť BOE spolu vyvíjajú dotykový panel, ktorý by mal podporovať spomínanú technológiu. Spoločnosť BOE by mala následne tieto displeje dodávať pre nové iPhone telefóny.

S podobnými, ale o niečo viac opatrnejšími tvrdeniami, koncom minulého roka prišiel aj analytik Ming-Chi Kuo, ktorý odhadoval, že túto technológiu spoločnosť Apple predstaví až v roku 2021. Píše portál macrumors.com.

V súčasnosti existujú dva typy snímačov tohto druhu. Konkrétne optické a ultrazvukové. Optické varianty sa spoliehajú na svetlo z displeja smartfónu, ktoré vytvára 2D odtlačok prsta. Ultrazvukové snímače využívajú vysokofrekvenčný zvuk na vytvorenie 3D odtlačku prsta.

V súčasnosti spoločnosť Qualcomm dodáva pre vybrané modely konkurencie ultrazvukové snímače odtlačkov prstov, ktoré však fungujú len v ohraničenom priestore. Ďalej sa špekuluje, že v prípade nových iPhone telefónoch by zariadenia mohli byť vybavené pokročilejšou technológiou, ktorá by fungovala na celom displeji.

Očakáva sa, že nové smartfóny od spoločnosti Apple budú uvedené na trh v priebehu jesene.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre