APLIKÁCIE A HRYSpravodajstvo

Príchod novej a dlho žiadanej funkcie pre WhatsApp je na spadnutie. Budete ju využívať? My teda áno!

Reakcie na správy v službe WhatsApp pomaly, ale isto prichádzajú. Funkcia bola opäť zachytená v rozhraní aplikácie. Pozrite sa, ako vyzerá!

Služba WhatsApp je v posledných týždňoch na pretrase, dôvodom však nie sú žiadne škandály, ako tomu bolo v prvej polovici tohto roka, ale pripravované funkcie. Len niekoľko dní dozadu sme upozorňovali na to, že vývojári služby pracujú na nie jednej, ale hneď niekoľkých nových funkciách. Rovnako sme upozorňovali, že služba nedávno sprístupnila BETA verziu aplikácie pre všetkých, ktorá prináša nový vzhľad rozhrania.

Najnovšie sa do pozornosti dostáva funkcia, o ktorej môže čítať správy vo zvýšenej miere už od konca augusta, resp. začiatku septembra tohto roka. O čo ide? Na mysli máme reakcie na správy, ktoré dobre poznáme z Messengera. Len pár dní dozadu sa objavili ďalšie správy o tejto funkcii pričom neubehol riadne ani týždeň, a dnes tu máme ďalšie.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Funkcia reakcií na správy sa pomaly, ale isto blíži

Známy portál WABetainfo, ktorý monitoruje všetko naokolo služby WhatsApp najnovšie publikoval na sociálnej sieti Twitter status, v ktorom ukazuje funkciu reakcií na správy. Ako môžete vidieť nižšie, tak služba ponúkne celkovo 6 reakcií. Snímka obrazovky pochádza z verzie aplikácie 2.21.22.17, prezrádza portál. WABetainfo ďalej dodáva, že aktuálne nie je v tejto verzii aplikácii možné ešte odosielať reakcie.

Portál ďalej uviedol, že funkcia reakcií na správy bude dostupnou nielen v individuálnych konverzáciách, ale i v skupinových. V prípade skupinových četov, funkcia umožní roztvoriť si i samotné reakcie a pozrieť sa, kto a ako označil správu.

Pre tých, ktorým sa táto funkcia nepáči, zdá sa, že sa budú musieť s ňou naučiť žiť. Dôvodom je, že podľa všetkého reakcie na správy nebude možné skryť. Zatiaľ sa však zdá, že funkcia nepôsobí moc invazívne. Jedným z ďalších neduhov tejto funkcie podľa slov portálu je, že používateľ nebude môcť zmeniť reakciu potom, ako už raz označí správu.  Rovnako treba dodať, že intenzita vývojárov okolo vývoja tejto funkcie nasvedčuje tomu, že reakcie na správy budú čoskoro dostupné i pre širšiu verejnosť. Očakávame, že by sa tak mohlo stať ešte v tomto roku, najneskôr začiatkom toho nasledovného.

V každom prípade, uvítate príchod tejto funkcie do služby WhatsApp, alebo nie? Dajte nám vedieť nižšie v komentároch váš názor na túto funkciu.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close