Prekvapenie sa nekonalo. Xiaomi opäť ovládlo výkonnostný rebríček Android smartfónov strednej triedy

Výkonnostný rebríček smartfónov strednej triedy ovládla spoločnosť Xiaomi. Medzi 10 najvýkonejšími zariadeniami má 5 zástupcov.

Xiaomi logo (1)
Zdroj: flickr.com (Jon Russell) (CC BY-SA 2.0 DEED), úprava Vosveteit.sk

Pár dní dozadu obehla technologický svet správa, že známa aplikácia AnTuTu bola odstránená z obchodu Google Play. Posledný uverejnený rebríček najvýkonnejších smartfónov, ktorý bol uverejnený pár dní dozadu, môže byť tak zároveň aj posledným spoľahlivým, ktorý do úvahy bral väčšinu relevantných zariadení.

Poďme sa však pozrieť na výsledky testovania zariadení za uplynulý mesiac, ktoré boli zverejnená v týchto dňoch. V rebríčku nájdete len zariadenia, ktoré sú dostupné na globálnom trhu, teda mimo Číny. Preto v ňom chýbajú napríklad smartfóny z produktovej línie Xiaomi Mi 10, ktoré aktuálne nie sú dostupné v Európe a v ďalších regiónoch sveta. Zároveň každé zariadenie, aby bolo zariadené do rebríčka, tak muselo byť aspoň 1 000-krát testované. Nižšie si môžete pozrieť nie najvyššie, ale priemerné skóre zariadení z testovania.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Najvýkonnejšie zariadenia na trhu

Začnime tými najvýkonnejšími zariadeniami. Na úplnom vrchole, aj naďalej dominuje už niekoľko mesiacov po sebe smartfón Asus Rog Phone 2, ktorý bol predstavený ešte v druhej polovici minulého roka. Ako môžete nižšie vidieť, tak celkové dosiahnuté skóre smartfónu je 507-tisíc bodov. Druhým najvýkonnejším smartfónom je OnePlus 7T s 494-tisícmi bodov a tretím je Realme X2 Pro so 482-tisícmi bodov. Mimochodom, všetky doteraz spomínané zariadenia disponujú procesorom Snapdragon 855+. Ostatné zariadenia v rebríčku 10 najvýkonnejších smartfónov na trhu, sú poháňané procesorom Snapdragon 855. Nájdeme medzi nimi ešte zástupcov spoločností Samsung a Xiaomi (+Redmi). Nižšie si môžete pozrieť tých 10 najvýkonnejších zariadení.

AnTuTu_najvykonejsie smartfony_02_2020
Zdroj: AnTuTu

Najvýkonnejšie zariadenia v strednej triede

V prípade smartfónov strednej triedy sa žiadne prekvapenie od naposledy zverejneného rebríčka nekonalo. Ako môžete vidieť nižšie, tak rebríčku zariadení aj naďalej dominuje spoločnosť Xiaomi (+Redmi), ktorá ma v prvej desiatke celkovo 5 zástupcov. Druhou najúspešnejšou značkou je Samsung, ktorá má 3 zástupcov. 2 zástupcov má spoločnosť Realme a 1 zástupcu spoločnosť Vsmart. S náskokom približne 25-tisíc bodov pred druhým zariadením, rebríček ovládla spoločnosť (Xiaomi) Redmi so zariadením Note 8 Pro. Druhú priečku obsadila spoločnosť Samsung so zariadením A71, ktoré získalo 265-tisíc bodov. Prvú trojicu uzatvára Xiaomi Mi 9T s 264-tisícmi bodov.

AnTuTu_najvykonejsie smartfony_v strednej triede_02_2020
Zdroj: AnTuTu

Mimochodom, do pozornosti dávame ešte raz zariadenia Note 8 Pro, ktoré je poháňané procesorom Helio G90T, na rozdiel od ostatných zariadení, ktoré bežia s procesormi od spoločnosti Snapdragon s výnimkou Samsungu A51, ktoré poháňa procesor Exynos.

Via AnTuTu

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre