Predstavenie nadstavby MIUI 13 je na spadnutie! Tieto 3 novinky nám nová verzia systému prinesie

MIUI 13 prinesie množstvo nových funkcií a úprav, ktoré nám vylepšia používateľský zážitok. Pozrite sa na 3 najhlavnejšie zmeny v systéme.

MIUI13_2
Zdroj: Xiaomiportal.sk

Nová nadstavba pre operačný systém Android od Xiaomi má byť predstavená už čoskoro. Priniesť má hneď niekoľko noviniek do našich smartfónov, medzi ktoré môžeme zarátať napríklad i upravený dizajn používateľského rozhrania. Príchod nadstavby MIUI 13 je naplánovaný na august tohto roka. A keďže už pomaly odpočítavame posledné dni z mesiaca júl, nová nadstavba bude predstavená už v najbližších týždňoch či dokonca dňoch! Portál Xiaomiadictos.com nám však teraz prináša pohľad na 3 najväčšie novinky, ktoré operačný systém prinesie do našich Xiaomi, resp. Redmi a Poco zariadení.

Nové Centrum ovládania

Nové Centrum ovládania bolo predstavené spolu s nadstavbou MIUI 12. V ďalšej verzii systému si však prejde najmä kozmetickými úpravami, keď sa z nám známeho panelu s ikonami pre ovládanie stane niečo, čo veľmi nápadne pripomína lištu z operačného systému iOS od Apple. I keď však ide najmä o dizajnovú úpravu, smartfóny čaká nový svieži vzhľad, ktorý bude isto vítaný.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
MIUI 13 nové centrum ovládania
Zdroj: Xiaomiadictos.com

Natural Touch 2.0

Druhou veľkou novinkou v systéme MIUI 13 bude Natural Touch 2.0. Táto funkcia má priniesť oveľa prirodzenejší a príjemnejší pocit z ovládania smartfónu. Výsledkom by mali byť vylepšené gestá, pohyby a realistický pocit z dotykov. Táto funkcia bude isto vítaná najmä u smartfónov s nižšou obnovovacou frekvenciou displeja, kedy by mal byť smartfónom dodaný podobný pocit, ako keby ste používali plynulejší režim napríklad pri 120Hz.

Zvýšenie pamäte RAM

Funkcia virtuálnej RAM je u smartfónov spomínaná už naozaj dlho a zatiaľ čo prvé smartfóny si jej už v Číne užívajú i s nadstavbou MIUI 12.5, ku nám by mala prísť spolu s nadstavbou MIUI 13. O čo v tomto prípade ide isto už viete. Z vašej internej pamäte si budete môcť kúsok vyhradiť pre pamäť RAM a zvýšiť tak výkon vášho zariadenia.

Okrem troch najväčších zmien sa však môžeme tešiť i na nové ikony aplikácií, gestá, animácie a taktiež nové fonty. MIUI 13 by malo byť predstavené po boku smartfónu Mi MIX 4, čo môže byť teoreticky každou chvíľou.

Na ktorú novinku v systéme sa tešíte najviac? A je niečo, čo by vám v systéme chýbalo? Podeľte sa s nami v komentároch!

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre