SpravodajstvoXiaomi

Pre niekoho výsada vlajkových lodí, pre Xiaomi bežná súčasť smartfónov: Xiaomi chystá revolúciu v oblasti smartfónov!

Xiaomi plánuje priniesť revolúciu medzi lacnými smartfónmi. 50-megapixelové snímače kamery odteraz uvidíme i v najlacnejších modeloch.

Technológie idú vpred míľovými krokmi a tak, ako sme pred niekoľkými rokmi boli zvyknutí na batérie s kapacitou 3000mAh či snímače fotografií s 12mpx, dnes už by nám takéto parametre nepostačovali. Tento fakt si uvedomuje i čínske Xiaomi. To sa snaží priniesť čo najlepšiu výbavu i medzi smartfóny nižšej triedy a ako nás informuje portál Gizchina.com, spoločnosť si určuje nový štandard. A to, čo pre niekoho môže byť stále len výsadou vlajkových lodí, môžeme u Xiaomi vidieť i v smartfónoch nižšej triedy.

50mpx snímač kamery by mal byť štandardom

Naše smartfóny sú okrem telefonovania a surfovania na internete vo veľkom využívané najmä na fotografovanie. Ruku na srdce, snímky tvoria u mnohých snáď najväčšiu časť úložiska nášho smartfónu. Xiaomi si túto vášeň vo fotografiách uvedomuje, a preto prichádza s novým pravidlom. 50mpx snímače kamery by mali byť už tým najhorším, čo spoločnosť prinesie.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Okrem 50mpx snímača by na trh tento rok mal prísť i prvý model s 200mpx snímačom. Xiaomi týmto pokrokom chce rozlíšiť vlajkové modely od tých nižšej triedy. A zatiaľ čo doteraz sme sa často stretávali napríklad so 48mpx snímačom či dokonca nižším, 50mpx bude odteraz štandardom.

Xiaomi už s revolúciou začalo

Keď sa pozrieme na súčasnú výbavu najmenej vybaveného modelu od Xiaomi, Redmi 10 už prichádza s 50mpx hlavným snímačom kamery. Išlo o veľké prekvapenie, keďže pre modely pod 200€ toto nie je štandardom a u konkurenčných spoločností ide dokonca o nadpriemer. Zdá sa teda, že práve Redmi 10 by mal byť prvým modelom, ktorý odštartuje éru lacných fotosmartfónov. A budúci rok by ich malo len pribúdať.

Nie je zatiaľ známe, na aké konkrétne snímače sa Xiaomi zameria. V ponuke sú ako snímače od Samsungu, tak i od spoločnosti Sony. I keď podľa našich predpokladov pôjde konkrétne o Sony IMX766, ktorý je alternatívou pre Sony IMX686 so 64 megapixelmi využitý napríklad v modeli Poco F2 Pro či Mi Note 10 Lite. V porovnaní s ním má však väčšie pixely, ktoré vedia zachytiť viac svetla a v konečnom dôsledku vytvoriť ešte krajšie snímky.

Čo poviete na rozhodnutie Xiaomi, pozdáva sa vám? A koľko megapixelov má váš hlavný snímač kamery? Podeľte sa s nami v komentároch!

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close