Pozrite si Škodu SLAVIA, ktorá vyráža svojim prekrásnym vzhľadom dych

Športový model, ktorý vychádza zo Škody SCALA. Ide však len o prototyp vozidla vytvorený študentmi

Skoda SLAVIA
Zdroj: Škoda

26 chlapcov a 5 dievčat zo Škoda Academy sa zúčastnilo tohtoročného projektu AZUBI, aby  vytvorili koncept auta založeného na masovo produkovanom modely vozidla. Podarilo sa im vytvorit dvojmiestny automobil s menom SLAVIA , ktorý odkazuje na prvý bicykel vytvorený Václavom Laurinom a Václavom Klementov po tom, ako založili svoju spoločnosť v roku 1895. 

Odvodený je od modelu SCALA

Prototyp vysnívaného vozidla, ktorý vytvorili je odvodený od modelu SCALA, pričom spája svieži, moderný a nápaditý vzhľad, ktorý je založený na súčasnom dizajne automobilového priemyslu. 

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
01_SKODA_SLAVIA_studio_2
Zdroj: Škoda

Podobne ako SCALA, tak aj SLAVIA ponúka presné línie a ostro definované hrany, ktoré dodávajú vozidlu športový vzhľad. Dynamiku 1,2 tonovému vozidlu dodáva 1,5 litrový TSI motor, ktorý prostredníctvom sedemstupňovej prevodovky DSG dodáva kolesám maximálny výkon 110 kilowattov (150 koní). 

„Konštrukcia študentského koncepčného vozidla je každoročne hlavným projektom akadémie. Je to už siedmykrát za sebou, čo študenti ukázali, ako vysoko je nastavená latka firemnej akadémie – od plánovania a dizajnu po konštrukciu vzrušujúceho koncepčného vozidla. Dáme im šancu navrhnúť toto auto svojich snov a ochutnať, aké to je pracovať s profesionálmi z oddelení spoločnosti. Jedným z výsledkov je to, že získajú prehľad o fungovaní spoločnosti, zatiaľ čo sú ešte študenti. Neskôr, keď opustia školu a začnú svoju kariéru u nás, môžu ju dobre využiť, “hovorí Alois Kauer, ktorý sa vo februári tohto roku ujal vedenia ŠKODA Academy. 

Ďalšími charakteristickými znakmi vytvoreného vozidlá sú trojvrstvová farba karosérie tela s výrazným efektom perleťovej pery a programovateľné segmenty LED pod bočnými prahmi a za kolesami. Škoda ďalej vydvihuje v rámci publikovanej tlačovej správy použité športové sedadla SPARCO so štyrmi bodovými postrojmi, či 320-wattový audio systém, ktorý má dokonca 2250-wattový subwoofer.  

Zdroj: Škoda

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre