iPhone 11 by mohol na niektorých trhoch zlacnieť. Apple začína s jeho výrobou v Indii

Apple nemusí pri dovoze súčiastok z globálnych závodov platiť 20% dane

iPhone Apple
Zdroj: flickr.com

Spoločnosť Apple začala  v Indii s výrobou iPhone 11 smartfónov. Informácia o tom prichádzajú od Piyush Goyal, ktorý je ministrom obchodu a priemyslu. S touto správou sa podelil s verejnosťou prostredníctvom sociálnej siete Twitter, v ktorej napísal:

„Významné zvýšenie výroby v Indii!“, ďalej dodal: „Spoločnosť Apple začala vyrábať iPhone 11 v Indii“

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Očakáva sa, že  zvýšenie výroby  smartfónov v  Indii, by mohol teoreticky pozitívne ovplyvniť koncovú cenu smartfónu. Dôvodom je, že Apple nemusí pri dovoze súčiastok z globálnych závodov platiť 20% dane. Na konci dňa by sa znížené výrobné náklady mohli pretaviť aj do atraktívnejších cien. Očakáva sa, že prvá vlna „lacnejších“ iPhone 11 zariadení, by mohla trh zasiahnuť už v priebehu augusta.  Druhým dychom však treba dodať, že zníženie cien sa  nemusí dotýkať všetkých regiónov sveta, ale len vybraných trhov.

Okrem iného treba spomenúť, že ďalší významní partneri spoločnosti Apple, ako sú napríklad Foxconn, Wistron, Pegatron a ďalší, v súčasnosti investujú v Indii nemalé peniaze. Dôvodov je hneď niekoľko. Jednak pracovná sila je v krajine stále lacnou, tak zároveň India má do budúcnosti veľký potenciál z pohľadu nových zákazníkov. Žije v nej totiž 1,3 miliardy obyvateľov.

Mimochodom, spoločnosť Apple plánuje podľa posledných informácií v dohľadnej dobe predstaviť nové generáciu smartfónov iPhone 12. Očakáva sa, že by sa tak mohlo stať už v priebehu prvej polovice septembra.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre