Pozrite si prostredie Windows 10 TP po poslednej aktualizácii

Zaujíma vás čo priniesla posledná aktualizácia Windows 10 TP? Hovorí sa, že raz vidieť je lepšie ako stokrát počuť (alebo v našom prípade čítať?). Preto vám prinášame krátky prehľad prostredie Windows 10 TP po poslednej aktualizácii prostredníctvom printscreenov z Nokie Lumia 735.

1. Windows Store Beta

Nový Windows  Store mal byť podľa nás príjemnou zmenou, ale nie je tomu tak. Hoci po grafickej stránke je spracovaný celkom pekne, ale čo sa týka prehľadnosti je to už horšie. Avšak konečné posúdenie necháme na vás, predsa len každý sme iný a vám sa bude možno páčiť nové prostredie viac.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
BETA Store
BETA Store

2. Častá chyba v aplikáciach

Všimnite si v spodnej časti voľný priestor medzi ovládacími prvkami a samotnou aplikáciou. Táto chyba (nevyplnený priestor) býva častým nedostatkom v aplikáciách, čim vám zo zariadenia „ukusne“ 0,5“ palca.

Chyba v aplikácii
Chyba v aplikácii

Na druhom obrázku môžete vidieť častú chybu, ktorá vám vyskočí pri vybraných aplikáciách  (napr. e-mailový klient), avšak nejedná sa o zásadnú chybu, stačí aplikáciu preinštalovať a funguje ako má.

Chyba v aplikácií 2
Chyba v aplikácií 2

3. Klávesnica

Ďalšou zmenou, respektíve opravou je rozšírenie klávesnice, ktorá je konečne od „hrany“ po „hranu“.

Klávesnica na šírku
Klávesnica na šírku

4. Nové možnosti rozšírenia nastavení plochy

Aktualizácia priniesla viacero nových farebných motívov, ako aj možnosť zmenšenia dláždič na ešte drobnejšie. Celkovo sa mi ich na Lumii 735 podarilo na plochu dať až 6 v jednom rade. Čo sa týka zariadení s väčším displejom, tak som videl screeny až s 9 dlaždicami v rade, avšak toto vám momentálne neviem potvrdiť, ale ani vyvrátiť vzhľadom na to, že som testoval Windows 10 TP na 4,7″ palcovom zariadeni.

Nové nastavanie plochy
Nové nastavanie plochy
plocha_start
Pocha / po novom sa volá štart

5. Nové prostredie – Dialer

Zmenou prešlo tiež prostredie Dialer-a, v ktorom sme sa dočkali konečne „inteligentného“ vyhľadávania ako sme zvyknutí z aplikácie „Rap Dialer“.

Nové prostredie - Dialer
Nové prostredie – Dialer

6. Vlastnosti obrázkov

Microsoft, ďalej popracoval aj na vlastnostiach obrázkov, ktoré sa po novom vyvolávajú jednoduchým potiahnutím prstami nadol v prípade otvoreného obrázku.

Vlastnosti obrázkov
Vlastnosti obrázkov

7. Notifikácie

Poslednou zmenou, ktorá vám udrie hneď do očí je spôsob oznamovania notifikácií. Všimnite si horný ľavý roh, kde je vyskočené číslo 10, ktoré indikuje počet dostupných aktualizácií pre vaše aplikácie.

Notifikácie
Notifikácie

Ak stále uvažujete či ísť do Windows 10 TP, tak to veľmi závisí od toho čo s telefónom stvárate. Funkcie ako hovory, SMS-kovanie, Facebook-vanie či browsovanie na internete ide bez problémov, ako aj chod samotných aplikácií (okrem vybraných situácií kedy treba aplikáciu preinštalovať). Čo sa týka batérie, úprimne vám neviem povedať či je to lepšie alebo horšie, keďže Lumiu 735 používam ako sekundárnu a nabíjam ju raz za niekoľko dní (vzhľadom na to, že v podstate leží len v „skrinke“).  Ale na druhej strane ak sa vyskytne nejaký závažný problém, tak nie je problém zapnúť Windows Recovery Tool, prostredníctvom ktorého dáte telefón do pôvodného stavu v priebehu chvíľky (v závislosti od rýchlosti internetového pripojenia, je totiž potrebné stiahnuť 1,6 GB balík pôvodného software-u).

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre