NávodyXiaomi

Pozrite sa na dobre skrytú funkciu „Zvukový asistent“ v MIUI 12 nadstavbe od Xiaomi. Poznáte ju?

Ide o šikovný nástroj, ktorý oceníte vo viacerých situáciách.

MIUI nadstavba od Xiaomi je bohatou na funkcie obzvlášť jej posledná verzia MIUI 12, ktorá je dnes dostupnou pre väčšinu používateľov. Nie tak dávno sme vám ukázali, ako si môžete v aktuálnej verzii MIUI zmeniť rozhranie ovládanie hlasitosti na ovládanie z vývojárskej verzie MIUI 12.5. V nadväznosti na tento článok, by sme vás dnes chceli upozorniť na ďalšiu zaujímavú funkciu. Ide konkrétne o funkciu Hlasový asistent.

Zapnite si funkciu Hlasový asistent. Ponúkne vám nové možnosti interakcií 

Funkcia Hlasový asistent je natívne prednastavenou ako vypnutou, čo je škoda. Nie je ju však vôbec náročné zapnúť a urobiť tak môžete pomocou niekoľkých jednoduchých klikov. Otvorte si Nastavenia smartfónu a choďte do sekcie Zvuk a vibrácie a potom otvorte sekciu Asistent Zvuku. Následne zapnite dostupné funkcie. 

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Teraz, keď ste si zapli túto funkciu, tak v prípade nastavení zvuku pomocou hardwarových tlačidiel, vám pribudnú nové možnosti interakcií potom, ako budete ovládať hlasitosť v jednotlivých aplikáciách. Pre lepšiu ilustráciu vám ukážeme nižšie nové možnosti nastavení zvuku v súvislosti s ovládaním hlasitosti hudobného prehrávača. Potom ako spustíte hudbu a stlačíte možnosť úpravy hlasitosti, tak sa vám v ľavej strane obrazovky zobrazí ikona zvuku. Kliknite na ňu. Následne budete môcť upraviť úroveň hlasitosti pre konkrétnu aplikáciu, s ktorou aktuálne pracujete bez toho, aby ste ovplyvnili hlasitosť ostatných aplikácií a upozornení. Samozrejme, ak budete pracovať s väčším množstvom aplikácií, ktoré sú zdrojom zvuku, tak budete môcť upraviť zvuk pre každú z nich.

Ide o celkom šikovný nástroj obzvlášť keď napríklad hráte hry na smartfóne a chcete zároveň počúvať hudbu a podobne.

Pevne veríme, že článok bol pre vás prínosným a páčil sa vám. V prípade, ak by ste chceli do budúcnosti dostávať podobné tipy na články, tak nás nezabudnite odoberať prostredníctvom Facebooku. 

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Zobraziť komentáre
Close
Close