Pozrite sa, ako si môžete zapnúť tmavý režim aj v nepodporovaných Android aplikáciách vrátane Facebooku!

Prepnúť do tmavého režimu môžete všetky aplikácie v smartfóne, a to aj také, ktoré ho nepodporujú

Tmavy rezim Facebook
Zdroj: Vosveteit.sk

Tmavý režim je čoraz populárnejším medzi používateľmi, ale aj napriek tomu mnoho aplikácií ho nepodporuje vrátane Facebooku. V súčasnosti (Android 10 a novší) podporuje zapnutie tmavého režimu, a následne sa automaticky prispôsobuje aj rozhranie aplikácií, ktoré túto funkciu podporujú. Čo však môžete urobiť, ak túto funkciu jednotlivé aplikácie nepodporujú? V prípade Xiaomi smartfónov môžete využiť vstavanú funkciu, ktorá je schopnou prepísať svetlé rozhranie do tmavého. Majitelia ostatných smartfónu majú však smolu. Teda pokiaľ si neodblokujú túto funkciu prostredníctvom vývojárskych nastavení smartfónu.

Prepnite si nepodporované aplikácie do tmavého režime

Prepnutie samotného rozhrania nepodporovaných aplikácií do tmavého režimu je vcelku jednoduché. Ako prvé je však potrebné zapnúť vývojársky režim v telefóne s Androidom. Urobiť tak môžete potom, ako si otvoríte nastavenia vášho smartfónu, potom choďte do sekcie Informácie o telefóne a následne kliknite 10-krát za sebou rýchlo na číslo zostavy. Mali by ste potom vidieť hlášku, že ste sa stali vývojárom.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Teraz sa vráťte do ponuky nastavení telefónu a otvorte si položku Systém (pozn. redakcie: v závislosti od výrobcu sa môže postup mierne líšiť), a potom otvorte položku Pre vývojárov. V rámci týchto nastavení vyhľadajte položku Presadiť tmavý režim. Povoľte ju.

Hotovo. Následne môžete otvoriť ľubovoľnú aplikáciu v telefóne vrátane Facebooku a systém Android ju automaticky prepíše do tmavého režimu. Zároveň musíme dodať, že v niektorých prípadoch môže dôjsť k chybnému prepísaniu farieb. Stretnúť sa s tým môžete napríklad v prípade fotografií. Tých chýb však nie je veľa a dá sa takmer plnohodnotne s týmto režimom fungovať.

Facebook Tamvy rezim_prepisanie rozhrania aplikacie prostredctvom Androidu
Zdroj: Vosveteit.sk

Páčil sa vám tento návod? Zdieľajte ho na sociálnych sieťach.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre