SpravodajstvoTechnológie

Poznáme prvé informácie o novom Bluetooth 5.1. Najväčšou výhodou má byť schopnosť zistenia polohy zariadení

Štandard Bluetooth 5.0 bol vydaný ešte v júni v roku 2016 a rýchlo získal popularitu vo svete technológii. Pravdepodobne to bude nižšou spotrebou elektrickej energie, 2 Mbps prenosovou rýchlosťou alebo tým, že môžete pripojiť dve audio zariadenia súčasne. Na ceste je ale ešte novší a pokročilejší štandard, ktorý príde s ďalším zásadným vylepšením.

Nový štandard už majú v rukách vývojári

Tento týždeň spoločnosť Bluetooth SIG oznámila, že vývojárom odovzdala novú generáciu bezdrôtovej prenosovej technológie, Bluetooth 5.1. Najvýznamnejšou zmenou bude zrejme funkcia smerovania.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Presnejšie určovanie polohy

Spoločnosť stojaca za Bluetooth dúfa, že nahradí určovanie polohy pomocou Wi-Fi štandardom 5.1, ktorý by mohol pomôcť programom, ktoré vyžadujú služby určovania polohy, napríklad GPS.

Už žiadny stratený ovládač

Spoločnosť Bluetooth SIG uviedla, že presnosť polohy sa bude dať určiť v centimetroch. To by mohlo byť užitočné pri navigácii v interiéroch napríklad pri hľadaní ovládača od TV.

Medzi ďalšie funkcie patrí optimalizovaný GATT (Common Attribute Profile), ktorý zlepšuje párovanie a rýchlosť komunikácie. Jedná sa o náhodný kanálový index, ktorý má za úlohu zmenšovať straty v paketoch a zabezpečuje rýchlosť odozvy Bluetooth.

Zdroj: Gizchina.com, úvodný obrázok (vlastný)

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close