Pomocou tejto aplikácie môžete z fotografií odstrániť pozadie, prípadne ho nahradiť iným

Pozrite sa, ako môžete z fotografií odstrániť pozadie a nahradiť ho iným pomocou tejto Android aplikácie

ako odstranit pozadie z fotografie
Zdroj: Vosveteit.sk (koláž)

Úprava fotografií už nie je tak zložitou ako tomu bolo v minulosti. Okrem toho, že používatelia sú čoraz zručnejší, tak ruka v ruke aj software je plynúcim časom inteligentnejším. Obzvlášť v prípade smartfónov, kde so šikovnou aplikáciou vedia aj menej zruční používatelia urobiť zázraky. Radi by sme dnes upozornili na jednu zo šikovnejších aplikácií – PhotoRoom, ktorá nás zaujala. 

Pomocou tejto aplikácie môžete odstrániť pozadie z fotografie, prípadne ho upraviť

Aplikácia PhotoRoom je dostupnou v obchode Google Play zadarmo a stiahnuť ju môžete prostredníctvom odkazu nižšie. Rovnako je dostupná aj platená verzia aplikácie. Rozdiel medzi platenou verziou a bezplatnou však nie je veľkým.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Ako stiahnete aplikáciu a otvoríte ju, tak uvidíte obrazovku, ako môžete vidieť nižšie. Dostupné budete mať desiatky rôznych kategórií, resp. šablón, ktoré môžete využiť pri tvorbe obrázkov.  Samotné odstránenie pozadia z fotografií je veľmi jednoduché. Kliknite na možnosť „+“ a následne vyberte fotografiu, z ktorej chcete odstrániť pozadie. Potom systém zanalyzuje samotný obrázok a následne  dôjde k odstráneniu pozadia.

Keď aplikácia odstráni pôvodné pozadie, tak kliknite na položku „Backround“. Potom budete môcť pridať jednu zo šablón, vložiť vlastné pozadie (napríklad inú fotografiu), prípadne urobiť pozadie prehliadným, aby ste mohli so súborom ďalej pracovať.

Potom už len stačí uložiť výslednú fotografiu, ktorú následne nájdete v galérii vášho smartfónu. Mimochodom, ak by ste potrebovali pokročilejší nástroj na ďalšiu úpravu fotografií, tak vám dávame do pozornosti článok, v ktorom sme sa venovali najlepším aplikáciám určeným na ich úpravu. Našim favoritom je však aplikácia Pixlr, ktorá ponúka až 2-milióny rôznych kombinácií úprav fotografií.

Pixlr
Pixlr
Developer: Pixlr
Price: Free

V prípade, ak sa vám tip na aplikáciu páčil, tak podporte tento článok zdieľaním prostredníctvom sociálnych sietí. 

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre