Plánujete prechod k inému operátorovi, ale neviete, či má vo vašej lokalite dobré pokrytie signálom? Takto to zistíte!

Presvedčte sa o kvalite signálu od operátorov ešte predtým, ako sa rozhodnete upísať sa k viazanosti.

Signal mobil
Zdroj: Vosveteit

V súčasnosti sa mobilní operátori medzi sebou pretekajú, kto ponúkne atraktívnejší paušál. Niektoré ponuky sú pri prvom pohľade doslova neodolateľné. Niektorí operátori ponúkajú za 20€ poplatok všetko neobmedzene. Iní si zas za tento typ balíka nechajú dobre zaplatiť, pričom „nekonečný internet“ pri plnej rýchlosti je obmedzený už po prenesení pár desiatkach gigabajtov.

Odhliadnuc od jednotlivých balíkov a rozdielov medzi nimi, nie vždy platí, že rovnako znejúca ponuka, je v skutočnosti aj rovnakou. Dôvodom je kvalita poskytovaných služieb, ktorá sa od operátora k operátorovi môže líšiť. Obzvlášť v prípade lokalít mimo väčších miest, kde pokrytie signálom častokrát kolíše.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Ako však môžete zistiť, či operátor, ku ktorému chcete prejsť, plnohodnotne pokrýva oblasť, v ktorej bývate, či do nej pravidelne cestuje napríklad za prácou?

Takto zistíte kvalitu pokrytia signálom od jednotlivých operátorov

Na tento problém reaguje vcelku zaujímavá aplikácia Meteor: Speed Test for 3G, 4G, 5G Internet & WiFi, na ktorú sme narazili v obchode Google Play. Aplikácia primárne slúži na analýzu rýchlosti internetu, ktorú porovnáva s požiadavkami služieb, ako sú YouTube, Skype a ďalšie, aby používateľ mohol zistiť, či s internetom, ktorý používa, môže plnohodnotne využívať online služby. Hoci je táto funkcia užitočnou, tak druhým dychom treba dodať, že Meteor ponúka len hŕstku aplikácií k porovnaniu.

Meteor Speed Test 4G, 5G, WiFi
Meteor Speed Test 4G, 5G, WiFi

Pre nás druhou a oveľa zaujímavejšou funkciou je možnosť zobrazenia intenzity signálu naprieč jednotlivými regiónmi, mestami, či obcami. K tejto funkcii sa dostanete pomocou karty Coverage Map, kde po kliknutí na možnosť All operators 2G/3G/4G/5G, môžete zvoliť vami požadovaného operátora, aby ste si overili intenzitu signálu (pozn. redakcie: aktuálne medzi operátormi nájdete 4ku, Orange, O2 a Telekom. Operátorov ako Tesco Mobile, Juro a podobne, medzi nimi nehľadajte. Dôvodom je, že ide o virtuálnych operátorov, ktorí využívajú kapacity väčších operátorov). Následne sa vám na mape ukáže intenzita signálu vami vybratého mobilného operátora.

Mimochodom, aplikácia je v obchode Google Play dostupnou kompletne zadarmo. Pevne veríme, že ju využijete.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre