Plánujete kúpu nového smartfónu? Týmto modelom by ste sa mali vyhnúť, ak svoju kúpu nechcete oľutovať

Ak si vyberáte v súčasnosti nový smartfón, starostlivo zvážte, aký model si vyberiete. Týmto modelom by ste sa totiž mali vyhnúť.

Xiaomi ban
Zdroj: Unsplash.com (Đức Trịnh, úprava Vosveteit.sk)

Na trhu dnes nájdeme obrovské množstvo zariadení, medzi ktorými si vyberie úplne každý. Či už je našou prioritou lepšia kamera, dlhšia výdrž batérie alebo vysoký výkon, naozaj máme pred sebou veľký výber. Príkladom pre naozaj veľké portfólio smartfónov je i čínske Xiaomi a jeho dcérske spoločnosti Redmi a Poco. Medzi týmto množstvom smartfónov sa však nájdu i modely, ktoré sa spoločnosti tak úplne nevydarili a skrývajú v sebe nejaké tie chyby. Ktorým modelom by sme sa teda mali nakoniec vyhnúť, aby sme si nakoniec nekúpili úplne nepoužiteľný model, ktorý treba v blízkej dobe opravovať? Odpoveď nám prináša komunita Xiaomiui a my sa na tieto smartfóny pozrieme spoločne.

Redmi 9T / Poco M3 – týmto modelom sa určite vyhnite

Obyčajne sa nám nestáva, že by sme vám vraveli, ktorým modelom by ste sa mali vyhnúť. Ak by sme vám však mali neodporučiť nejaký model, určite by šlo o Redmi 9T, resp. jeho verziu v podobe Poco M3. Tento smartfón nám ostatne neodporúča ani samotné Xiaomi. Oba modely vyznačujúce sa 6000mAh batériou a výkonom strednej triedy za rozumnú cenu trpia problémom, ktorý by nechcel zažiť snáď nikto z nás. Po vypnutí zariadenia totiž idú opätovne zapnúť len veľmi ťažko. Ide o problém, ktorý sa nachádza priamo na základnej doske nášho smartfónu a pri domácej oprave je oprava veľmi riskantná. Týmto modelom by sme sa nakoniec teda mali určite vyhnúť. I keď ich cena môže byť naozaj veľkým lákadlom.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
redmi 9t
Zdroj: Mi Blog

Mi 11 – vlajková loď minulého roka s problémovým Snapdragonom 888

Vlajkovým smartfónom roku 2021 je model Mi 11. Určite by sme však s týmto modelom nemali rátať ako s niečím, čo je vďaka svojmu statusu bez problémov. Snapdragon 888 sám o sebe priniesol niekoľko problémov, medzi ktoré môžeme zarátať i nadmerné prehrievanie. Spolu s prehrievaním smartfónu však súvisí i ďalší problém. Ak sa náš smartfón prehreje príliš, môže sa stať, že by sa náš prijímač WiFi signálu poškodil a k sieti by sme sa nepripojili až do chvíle, kedy by sme nevymenili základnú dosku smartfónu. I vlajkovým modelom sa teda stávajú problémy, preto ak zvažujeme kúpu vlajkového modelu, mali by sme asi premýšľať nad novým Xiaomi 12.

Xiaomi Mi 11_kamerovy modul
Zdroj: YouTube (Xiaomi)

Poco F2 Pro – i najlepším modelom sa prihodia problémy

Posledným modelom z nášho prehľadu je populárny Poco F2 Pro. Tento smartfón prišiel ešte v roku 2020, no doteraz si drží status zabijaka vlajkových lodí. Srdcom smartfónu je Snapdragon 865 a vyniká najmä pre selfie kameru vo výsuvnom module. V displeji teda nenájdeme žiadne narušenie v podobe priestrelu či notchu. I keď tento model vyzerá naozaj bezchybne, predsa len nejaké tie problémy má. V tomto prípade ide o nabíjací port, ktorý sa nachádza veľmi blízko batérie. V prípade, že by sa naša batéria len trochu nafúkla či roztiahla, nabíjací port sa odpojí zo základnej dosky, čo ho vlastne úplne znefunkční. Nejde o príliš veľkú závadu, no ak by sme si dnes vyberali nový model, pravdepodobne by sme zvážili iné možnosti.

POCO F2 PRO je predstaveny
Zdroj: Poco (Twitter)

Vlastníte niektorý z vyššie spomínaných smartfónov? A registrujete nejaké problémy? Podeľte sa s nami v komentároch!

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre