Oplatí sa vôbec inštalovať ďalšie aktualizácie operačného systému Windows 10? | BLOG

windows-10-spring-creators-update-redstone-4-aktualizacia pozastavena
Zdroj: vlastný

Nie všetko na tomto svete je úplne dokonalé. To potvrdzuje aj najnovšia aktualizácia operačného systému Windows 10. April Update, verzia 1803, alebo Aprílová aktualizácia, spôsobuje naozaj množstvo problémov, ktoré nám znepríjemňujú každodenné používanie našich počítačov a ďalších zariadení. Problém však je, že sa nejedná o prvú aktualizáciu, ktorá by narobila toľko problémov, ale Microsoftu sa už podobným spôsobom vymkla z pod kontroly už 3 veľká aktualizácia v poradí, počet menších aktualizácií radšej nepočítame. Aké je riešenie tohto problému a oplatí sa vôbec sťahovať nové aktualizácie hneď v deň ich vydania?

Na stiahnutie novej aktualizácie si radšej pár dni počkajte

Jedna z prvých rád, ktoré vám môžeme dať. Aktualizácie v poslednej dobe prinášajú viac problémov ako osohu a žiaľ bohu, dostalo sa to do kritického štádia. Chýb v poslednej aktualizácií je naozaj obrovské množstvo a vo väčšine prípadov donútili používateľov downgrade na predošlú verziu Windowsu. Väčšina problémov sa doteraz vyskytovala na starších alebo menej výkonných zariadeniach, no posledné aktualizácie dávajú zabrať aj tým najvýkonnejším mašinám. Problémy často spôsobujú úplne zamrznutie aplikácií, bluescreen, alebo dokonca aj znefunkčnenie niektorých prvkov, napríklad WiFi alebo Bluetooth. Jedná sa ale o chyby, ktoré Microsoft určite spozoroval v hneď prvý deň a mohol na ne obratom zareagovať, no bohužiaľ sa tak nestalo a používatelia musia naďalej čakať. Ďalšia kumulatívna aktualizácia, ktorá dúfajme odstráni všetky chyby, príde už v utorok, no na vašom mieste by sme po nej určite nesiahli hneď v prvý deň dostupnosti. V priebehu nasledujúcich dní vás určite budeme informovať o tom, aké zmeny kumulatívna aktualizácia prináša a aké sú jej nedostatky. Stiahnutie a nainštalovanie aktualizácie si radšej odložte o 1 alebo 2 dni a počkajte si, či nová aktualizácia neprináša ďalšiu kopu zbytočných problémov.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Ako tieto chyby odstrániť? Microsoft už vie ako, no nefunguje to

Odpoveď na otázku, ako tieto chyby odstrániť, je naozaj jednoduchá a vie o nej aj samotný Microsoft. Aktualizáciu stačí pred distribúciou posunúť medzi vzorku používateľov, ktorá všetky nedostatky nájde. Microsoft toto testovanie volá Insidier program, ktorý je rozdelený do viacerých okruhov. Aj keď Insideri naozaj nájdu veľké množstvo chýb v beta buildoch Windowsu, stále je to nedostatočná revízia. Aprílová aktualizácia má naozaj obrovské množstvo chýb aj napriek tomu, že prešla až 4 Insider okruhmi. Jedná sa o naozaj alarmujúce zistenie, že chyby prešli cez takéto obrovské množstvo používateľov a so smútkom musíme skonštatovať, že v útrobách Microsoftu niektoré prvky proste zlyhávajú a bohužiaľ sa jedná o kľúčové prvky/osoby.

Zdroj: vlastný

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre