Operačný systém HongMeng OS od Huawei bude zrejme predstavený už 9. augusta

Stať by sa tak malo na vývojárskej konferencii, ktorú organizuje samotný Huawei

Huawei hongmeng OS
Zdroj: Youtube (Huawei Central)

Predstavenie nového operačného systému HongMeng OS od spoločnosti Huawei je údajne na spadnutie. I keď sme len nedávno informovali o tom, že spoločnosť Huawei zrejme predstaví vlastný mobilný operačný systém až o pár mesiacov, najnovšie informácie z portálu ifeng.com naznačujú, že predstavenie sa bude konať výrazne skôr.

Predstavený bude už 9. augusta

Na základe nových informácií by mal byť operačný systém HongMeng OS predstavený už 9. augusta na vývojárskej konferencii, ktorú organizuje samotný Huawei. Konferencia s názvom Huawei Global Developer Conference by mala byť tým vybraným eventom, kedy Huawei ukáže nový systém nie len vybraným vývojárom, ale aj celému svetu. Keďže sa Huawei pomaly pripravuje na odluku od Androidu, spoločnosť na konferenciu pozvala viac ako 1500 partnerov a až 5000 vývojárov z celého sveta. Konferencia pre vývojárov sa koná každoročne, no tento rok o ňu malo záujem neuveriteľné množstvo partnerov z celého sveta, čo je spôsobené najmä obrovským mediálnym rozruchom, ktorý sprevádza spoločnosť Huawei už niekoľko mesiacov.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Pripravený má byť už na jeseň

Žiadne oficiálne stanovisko spoločnosť Huawei zatiaľ nevydala, no vyzerá to tak, že predstavenie systému HongMeng OS už v auguste by mohlo byť reálne. Samotný riaditeľ Richard Yu ešte na jar tohto roku avizoval, že vlastný operačný systém bude mať Huawei pripravený najneskôr na jeseň tohto roku, čiže predstavenie systému ešte v auguste by bolo naozaj ideálne.

Všetky doposiaľ známe informácie o pripravovanom operačnom systéme HongMeng OS od spoločnosti Huawei nájdete na našom portáli.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre