Opera dostala aktualizáciu, prináša niekoľko noviniek

Zdroj: vlastný

Internetový prehliadač Opera bezpodmienečne patrí medzi tie najrozšírenejšie prehliadača skrz internetových používateľov, a to je aj jeden z dôvodov prečo sa ňom v poslednej dobe tak pilne pracujú vývojári.

Len nedávno spoločnosť totiž predstavila zbrusu nový internetový prehliadač, ktorý prišiel s moderným UI, viacerými vychytávkami napríklad  podobe integrovaných chatovacích služieb, a dnes vypúšťa ďalšiu aktualizáciu.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Najnovším updateom vývojári potešia viacerých. Začneme však podporou Touch Baru, ktorá ako už asi ako tušíte je určená pre zariadenie s logom odkusnutého jablka.

Zdroj: Opera

Ďalšie novinky predstavené v aktualizácii ale už potešia oveľa širšie publikum, pod kapotu totiž vývojári zakomponovali Chromium 57 ako aj podporu CSS GRID Layoutu a WebAssembly, čo ocenia hlavne hráči internetových hier. Opera tvrdí, že tak posúvajú hranie hier na vyššiu úroveň, overiť si to môžete tu.

Zdroj: Opera

Medzi ďalšie novinky, ktorými sa vývojári prehliadača chvália je aj implementovanie nového algoritmu, ktorého výsledkom je výrazne menšia náročnosť na konzumpciu batérie.

Zdroj: Opera

Ďalej pribudol aj napr. Credential Managment API, čo umožňuje prihlasovanie sa do účtov skrz viacero zariadení. Mimochodom, pribudla aj nová tmavá téma, ktorú je možné prepnúť v nastaveniach prehliadača. Odkaz na stiahnutieho internetového prehliadača nájdete tu.

Zdroj: Opera, Windowscentrum

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre